promo-zsm
promo-zsm

Міністр сільського господарства США допускає закупівлю вакцин проти АЧС

Міністр сільського господарства США допускає закупівлю вакцин проти АЧС
pigcentre

Агентство Reuters повідомило, що Міністр сільського господарства США Томас Вілсак допускає, що, ймовірно, буде інтерес у США до запобіжних закупівель вакцини проти АЧС, незважаючи на те, що в країні поки ще не реєструвався вірус АЧС.

“Очевидно, що буде певний інтерес”, – сказав Вілсак в інтерв’ю Reuters у квітні, говорячи про можливі закупівлі в’єтнамських вакцин.

Африканська чума свиней (АЧС) протягом багатьох років руйнувала світовий ринок свинини, загальною вартістю 250 мільярдів доларів. Під час найсильнішого спалаху АЧС у 2018-2019 роках у Китаї, що є найбільшим у світі виробником свинини, загинула приблизно половина поголів’я домашніх свиней. Це призвело до чисельних збитків, які оцінюються більш ніж у 100 мільярдів доларів.

Але після десятиліть безперервних досліджень та невдалих спроб нарешті вдалося знайти рішення цієї складної задачі. В’єтнамські вчені компанії AVAC спільно з американськими вченими створили вакцину «AVAC ASF LIVE», ефективність якої вже перевірили на 596 фермах, випробувавши 605 тис. доз вакцини (1 укол на свиню). Відомо, що AVAC вже підписали угоди про експорт вакцини з 5 країнами (Філіппіни, Індонезія, Малайзія, Індія, М’янма). Також у квітні була підписана угода компанії AVAC з Україною на реєстрацію та поширення вакцини проти АЧС в Україні.

Також Агентство Reuters повідомило про випробування ще однієї вакцини із Вʼєтнаму NAVET-ASFVAC – це ослаблена жива вірусна вакцина.

Вакцини були створені і випробувані у В’єтнамі, де чума свиней є постійною загрозою, розробити їх у США не вдалося, оскільки там немає вірусу .

З 2021 року африканська чума свиней, що не є смертельною для людини, була зареєстрована майже у 50-ти країнах і стала причиною загибелі приблизно 1,3 мільйонів свиней.

А в Україні з 1-го листопада поточного року був введений карантин на території Білої Церкви, оскільки там у лісопосадковій зоні було виявлено труп свині, уражений вірусом африканської чуми свиней.

Про це повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області.

Кожен випадок АЧС ще раз нагадує нам про те, що впровадження вакцини проти АЧС залишається життєво важливим рішенням проблеми свинарства та мʼясної галузі, оскільки хвороба завжди може застати зненацька, навіть, незважаючи на всі заходи біобезпеки, та накласти додаткові бар’єри як у внутрішній, так і міжнародній торгівлі.

Читайте також:

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *