promo-zsm
promo-zsm

Вакцина проти африканської чуми свиней AVAC ASF LIVE офіційно експортується

Вакцина проти африканської чуми свиней AVAC ASF LIVE офіційно експортується
pigcentre

Африканська чума свиней (АЧС) вважається однією з найбільш загрозливих хвороб для свинарства в усьому світі. В 2023 році свинарі отримали шанс профілактики АЧС. Україна в числі перших країн підписала угоду з розробником першої вакцини проти АЧС на представництво, реєстрацію та поширення вакцини в Україні.

Створили  першу вакцину проти АЧС «AVAC ASF LIVE» в’єтнамські вчені компанії AVAC у співпраці з американськими вченими та під керівництвом Департаменту охорони здоров’я тварин.

19 жовтня 2023 року у місті Ха Лонг AVAC Vietnam JSС та міжнародні партнери підписали контракти на експорт вакцини AVAC ASF LIVE – першою вакциною, яка буде експортована і буде найбільш широко використовуватися в багатьох країнах у найближчі кілька років. 

Зокрема, AVAC Vietnam JSC підписала контракти з експорту вакцини проти африканської чуми свиней AVAC ASF LIVE з 5 країнами:

– Філіппіни

– Індонезія

– Малайзія

– Індія

– М’янма

Від України у Вʼєтнамі на заході були представники Посольства України.

Однак, за інформацією Миколи Бабенка – директора Асоціації “Мʼясної галузі” та Центру підвищення ефективності в тваринництві, в Україні поки не прийняте “політичне” рішення на рівні керівництва Держпродспоживслужби та Інституту біотехнології і штамів мікроорганізмів щодо доцільності реєстрації вакцини проти АЧС і процес її реєстрації в Україні ще не розпочався.

AVAC випробовувала ефективність вакцини на фермах по всьому В’єтнаму: «Випробувано понад 605 тис. доз вакцини (1 укол на свиню) на 596 фермах», – підтвердив доктор ветеринарних наук та генеральний директор компанії AVAC Нгуєн Ван Діп.

Через майже 3 роки, після незліченних годин досліджень, експериментів та випробувань на тваринах, ми, нарешті, можемо бути впевнені разом з фермерами та з усім світом у тому, що компанія AVAC створила першу дієву вакцину проти АЧС, яка буде комерціалізована у світі. Процес дослідження, оцінки та тестування вакцин був дуже ретельний та суворий. Протягом усього дослідницького процесу використовувалися сучасні методи та ретельний моніторинг. Від оцінки вірусу до клітинного середовища – все було скоординовано дуже чітко.

Зазначається, що вакцина призначена для здорових свиней віком від 4 тижнів (після відлучення) і старше, рекомендована одна доза, що вже через 2-4 тижні забезпечить захисний імунітет не менше ніж на 5 місяців.

Нгуєн Ван Діп також додав, що AVAC ASF LIVE — хороша вакцина та ефективне рішення, але вона все ще не ідеальна. Як і раніше, необхідно багато працювати, щоб зробити продукт ще кращим, отримати більше даних для правильнішого та ефективнішого використання, щоб вакцина мала ще більш тривалий життєвий цикл.

“Впровадження вакцини проти африканської чуми свиней в Україні, незважаючи на складність, має величезні перспективи”, – вважає Микола Бабенко. Оскільки ми плануємо наш курс тільки вперед, ми звертаємося до всіх зацікавлених сторін – дослідників, ветеринарів, фермерів, представників торгівлі та політиків – тісно співпрацювати та прагнути впровадження успішної програми вакцинації проти африканської чуми свиней в Україні!

Також Асоціація «Мʼясної галузі» висловлює щиру вдячність за підтримку Міністерству закордонних справ України та, зокрема, Посольству України в Соціалістичній Республіці В’єтнам у допомозі у вирішенні проблеми АЧС в Україні.

“Україна в майбутньому, як значний експортер м’яса свиней, повинна усвідомлювати глобальні наслідки АЧС та її вакцинації. Впровадження вакцини проти АЧС, яка відповідає міжнародним вимогам визнаним Україною, може революціонізувати індустрію торгівлі м’ясом. Це не тільки послугує безпеці та здоров’ю домашніх свиней, але й вселить довіру в міжнародних споживачів і партнерів, відкриваючи нові та прибуткові ринки збуту для української свинини.”- підсумував очільник асоціації.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *