promo-zsm
promo-zsm

АЧС в Німеччині під контролем

АЧС в Німеччині під контролем
pigcentre

Нещодавно Німеччині довелося зіткнутися з першими спалахами вірусу африканської чуми свиней серед домашніх тварин. Важливе питання полягає в тому, чи зможе країна контролювати поширення вірусу? Редактор онлайн-видання “Pig Progress” Вінсент тер Бік висловлює оптимізм і наводить 7 причин, чому ситуація в Німеччині буде під контролем.

Ферми, на яких відбулися перші інфікування, не мали хороший біозахист

Перші спалахи відбулися на 3 фермах в Німеччині. Одна ферма з 200 свинями та два приватних господарства з 4 та 2 свинями відповідно. Через загрозу АЧС, перший виробник свиней утримував своїх тварин у приміщенні, інші, ймовірно, жили в конюшнях без високоякісного та біозахищеного корму та складної фільтрації.

Німеччина дотримується вказівок Євросоюзу

В Європейському Союзі існує загальноприйнятий спосіб боротьби з вірусом АЧС. Цей підхід успішно застосовувався в Бельгії та Чехії. По суті, цей спосіб передбачає ізоляцію вірусу в певній зоні шляхом побудови паркану. Далі навколо першої зони  створюється друга, так звана “біла” зона з іншим набором парканів. В ній ведеться активне полювання на всіх кабанів. Таким чином, вірус не матиме шансів “втекти” з ізольованої внутрішньої зони.

Встановлення огорож поряд із джерелом зараження

Джерело зараження походить з Польщі, оскільки вірус існує у західній частині країни з листопада 2019 року. Першою реакцією було спорудження тимчасових огороджень для тварин вздовж прикордонних річок Одер та Нейссе. Проте це виявилось слабкою перешкодою для диких кабанів. Навіть фіксувалося на відео, як вони перепливали річку, а потім перестрибували або просто бігали через ці огорожі. Тепер влада Німеччини як і інші держави, що межують з Польщею, наслідували приклад Данії. Вони побудували постійні огорожі висотою 1,20 м вздовж кордону. Огорожі не є на 100% захистом. Тому що деякі частини паркану пошкоджуються, також вони мають негативний вплив на інших диких тварин. До того ж, такі огорожі не є цілісними – існують прогалини (через залізничні дороги). Проте все-таки, на даний момент часу це є найкращим варіантом захисту.

Пильність в країні зросла

Присутність АЧС у Німеччині ще більше пробудила владу, неурядові організації, сільськогосподарську промисловість та мисливців. Для вирішення цієї проблеми необхідна увага та координація багатьох структур в країні. З першими випадками захворювання, в Німеччині з’явилося більше інформації про те, що робити, аби не допустити АЧС на ферми. Також фермерам у Східній Німеччині рекомендується тримати своїх свиней у приміщенні якомога більше.

Німеччина захищає галузь свинарства

Свинарство  – це великий бізнес у Німеччині. Країна займає друге місце в Європі з понад 15 мільйонами свиноматок та загальним виробництвом свинини, яке роками коливається приблизно в 5 мільйонів тонн на рік. Останніми роками спостерігається невеликий спад через пандемію COVID-19 та зараження АЧС німецьким диким кабаном. Але галузь залишається однією з найважливіших в країні.

Влада Німеччини вміє організовувати процеси

Боротьба з епідемією африканської чуми свиней вимагає доброї співпраці та чітких правил і неухильного їх дотримання. Якщо у світі є країна, яка може стати за приклад, то це Німеччина. Країна має хорошу репутацію в організації соціальних процесів. Слід лише поглянути на те, як вона бореться із COVID-19. В останні місяці статистика вірусу в країні знижувалась завдяки пильній увазі влади до числа захворюваності. Також по всій країні існує мережа безкоштовних пунктів тестування. Влада хоче показати громадянам, що вони справді побороли Коронавірус.

Вірус поширюється не так швидко

Треба поглянути на відстань, яку вірус АЧС встиг подолати в Німеччині. За 10 місяців (з вересня 2020 року) було виявлено понад 1500 заражених туш кабанів. Всі ці випадки були в межах 30-кілометрової смуги, що проходить з півночі на південь уздовж кордону. Проте у презентації на конгресі IPVS у 2018 році була представлена ​​модель, в якій зазначалося, що вірус може рухатися на захід зі швидкістю 200 км на рік. Однак на практиці можна побачити, що вірус подорожував на захід через Польщу зі швидкістю 100 км на рік. Порівняно з цими цифрами, німецькі 30 км – дуже непогано.

Чи це означає, що перед Німеччиною не має жодних викликів? Ні, країна має цілу низку проблем, які потрібно вирішувати. І ось деякі з них.

Координація

Головна відповідальність у Німеччині покладається на окремі землі, які мають відносно сильну незалежність в межах всієї федеративної держави. До цього часу АЧС була проблемою для 2 прикордонних земель (Бранденбурга та Саксонії). Це означало, що боротьбу ведуть відповідальні міністерства в цих 2 адміністративних землях. Вони повідомляють про оновлення ситуації, і саме ці землі відповідали за будівництво прикордонних огорож.

Наприклад, в Німеччині є складність встановлення обов’язкових правил щодо утримання всіх свиней у приміщенні (через загрозу АЧС). В даний час існує порада утримувати свиней у закритих приміщеннях. Але одне господарство змогло оскаржити цю пораду через суд і продовжує відправляти тварин на вулицю.

Мисливство

Мисливство є сильною національною традицією в Німеччині. Саме тому цим займаються як професіонали так і новачки. Лише в сезоні полювання 2019-2020 рр. на землі Бранденбург мисливці відстріляли 100 000 диких кабанів.

Зараз, зіткнувшись із серйозною загрозою здоров’ю тварин, потрібне суворе виконання планів за участю професійних мисливців. Але не кожен мисливець може відповідати вимогам професіоналізму. Крім того, в даний час існує мало стимулів для мисливців йти за кабанами – вони не можуть продати це м’ясо. До того ж, існує багато паперового оформлення щодо відстріляних тварин.

Еко-активізм

Столиця Німеччини знаходиться не далеко від району, в якому сталися випадки АЧС. В Берліні живе велика кількість еко-активістів. Вони мають власну думку, як поводитися з дикою природою. Метод мисливства на кабана в заражених зонах захистить інших тварин. Проте еко-активісти можуть бути проти цього, адже кабани – це тварини. Такі дії можуть стати причиною протесту.

Вакцина

Німеччина нещодавно приєдналася до числа країн, які повинні навчитися жити з наявністю вірусу АЧС, поки вакцини не з’являться на ринку. У багатьох місцях по всьому світу розгортаються ініціативи з розробки вакцини проти АЧС. У своїй нещодавній статті в німецькій місцевій газеті Märkische Allgemeine одна з провідних німецьких експертів доктор Сандра Бломе ще раз підтвердила, що над вакцинацією працюють, але це займе кілька років.

Червневий пік заражень

Незважаючи на те, що вірус не проник вглиб країни, кількість заражених кабанів у червні сильно зросла. Зазвичай, влітку спалахи АЧС диких кабанів падають, а в зимні періоди піднімаються. На підставі звітів, наданих Всесвітній організації охорони здоров’я тварин (OIE), у червні 2021 року можна було спостерігати значне зростання – до 261 випадку зараження.

Не контрольована ситуація в Польщі

Однак найбільше викликає занепокоєння ситуація на польському кордоні. Поширення вірусу в Західній Польщі, здається, не зупинити. Спалахи захворювання продовжують з’являтися в різних географічних напрямках, також і вздовж кордону з Німеччиною. З моменту першого спалаху захворювання в Західній Польщі, кількість випадків інфікування складає 5 203.

Довгострокова перспектива

Оглядаючи всі переваги та недоліки, можна сказати, що ситуація в Німеччині буде контрольованою. Бельгія та Чеська Республіка спільно продемонстрували, що при правильних діях можна контролювати спалахи АЧС. Незважаючи на те, що випадок Німеччини набагато більший, вона все одно зможе викорінити африканську чуму свиней.

Також читайте, як погіршується ситуація з робочою силою у Великобританії.

Джерело: pigprogress.net.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *