promo-zsm
promo-zsm

Китай будує хмарочоси для свиней та свинополіси

Китай будує хмарочоси для свиней та свинополіси
pigcentre

У Китаї будується все більше і більше гігантських хмарочосів для свиней. Будівлі досягають семи-десяти поверхів та вміщають тисячі свиней.

Не завжвючи на спалахи африканської чуми свиней (АЧС), великі промислові компанії у свинарстві, такі як Muyuan Food та New Hope, зараз домінують у Китаї. Вони не тільки зводять окремі багатоповерхові будівлі для свиней, але й будують ціле свиняче місто із 21 будівлею поблизу міста Наньян.

Ще одна китайська компанія Guangxi Yangxuang будує величезний 13-типоверховий свинокомплекс на горі Ядзі на півдні Китаю. Китайська влада підтримує цей розвиток. 

“Багатоповерхова будівля має великі переваги, – сказав Сюй Цзяцзін, менеджер Yangxuang. – Це економить енергію та ресурси. Будівля займає менше площі, але там можна виростити набагато більше свиней”. Ось чому такі компанії, як Yangxuang, інвестують багато грошей у такі будівлі – приблизно на 30 відсотків більше, ніж у одноповерхові сучасні ферми.

Найбільший свинокомплекс у світі

ASP стимулює виробництво свиней у Китаї.

Можливо, найбільша свинарська ферма у світі будується поблизу міста Наньян – там будуть утримувати 105 000 свиноматок та щороку виробляти 2,1 мільйона свиней. Кожна з будівель має шість поверхів з 5000 свиноматок у кожній багатоповерхівці.

Також тут є бійня на місці для забою та переробки свиней. Ділянка займає понад 180 гектарів – тут також є власний логістичний парк. Очікується, що власний комбікормовий завод буде виробляти 720 000 тонн корму щороку. Це було б на сьогоднішній день найбільшою свинарською фермою у світі – і будівництво показує напрямок, в якому розвивається китайське свинарство.

Перехід від малого сімейного бізнесу до гігантських промислових ферм, який тривав роками, знову прискорився під час кризи АЧС. Це також пов’язано з величезним прибутком, отриманим за останні роки від рекордних цін на свиней та свинину.

Дефіцит землі сприяє мегасвинокомплексам

Свині в свинарнику

Свинячі хмарочоси бурно розвиваються в Китаї також через відсутність відповідної землі. Мегасвиноферма може вмістити і виробити в рази більше свиней, ніж звичайна ферма на тій же площі. Однак нарощування також означає більші витрати та складність, вважають більшість постачальників.

Додаткове обладнання – значна частина якого імпортується – використовується для зменшення захворювань, роботи та впливу на навколишнє середовище. Однак це значно збільшує витрати. Аналітики вважають, що хмарочоси для свиней поширяться не лише в Китаї, але й в інших країнах Азії, маючи подібні умови.

У Європі багатоповерхових будівель для свиней, вірогідно, не будуватимуть з соціальних та етичних міркувань щодо доброботу тварин, а також через високі витрати. Висока щільність також представляє великий ризик, оскільки такі хвороби, як АЧС, все ще широко поширені в Китаї, і немає вакцини. Прес-секретар Muyuan заявив, що вони оновили свої виробничі процеси з моменту спалаху чуми свиней та значно підвищили біозахист ферм.

Крім того, корм також стерилізують перед тим, як він потрапляє у комбікорм, щоб уникнути можливого забруднення. У багатоповерхових свинокомплексах повітря також фільтрується, а тепловізори перевіряють температуру тіла свиней. Однак ризики надзвичайно збільшують витрати, тим більше, що ризик спалаху АЧС з такою кількістю тварин під одним дахом – матиме значні наслідки. Будь-який спалах призведе до значного вибракування, а з цим і великої економічної шкоди.

Китай: Падіння цін на свиней та високі витрати на корм

Занепокоєнням багатьох великих ферм є також різке падіння цін. Це відбувається через те, що собівартість все ще набагато вища, ніж була до спалаху чуми свиней. Ризик полягає в тому, що ціни впадуть нижче собівартості. Тому більша автоматизація повинна зменшити витрати. Але спалах хвороби у великій фермі обійдеться втратою усього прибутку.

“Якщо ціни впадуть нижче 20 юанів за кілограм ж.м. (2,60 євро/кг), ряд великих компаній зазнає збитків”, – сказав Сяо Лінь, китайський аналітик Reuters.

Аналітики Rabobank очікують, що виробництво свиней в Китаї у 2021 році зросте на 8% – 10% у порівнянні з минулим роком. “Ми переглянули нашу оцінку в бік зменшення через нову хвилю АЧС. Тим не менше, ми віримо, що виробництво буде продовжувати зростати, оскільки поголів’я свиноматок продовжує зростати порівняно з попереднім роком, незважаючи на збитки взимку”, – говорить Рабобанк.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *