Західні ЗМІ пророкують неминучий крах великих свинарських ферм в Китаї, відомих як «міста свиней» через їх багатоповерхової структури. Чи є якісь передумови для таких прогнозів?
Читайте також:
Китай будує хмарочоси для свиней та свинополіси
З деяких пір на порталах агропромислового комплексу Німеччини з’являються публікації, автори яких стверджують, що бум на виробництво власної свинини в Китаї ось-ось закінчиться. Особливо негативні сценарії намальовані для гігантських багатоповерхових свиноферм, побудованих в Піднебесній за останні кілька років.
Найбільші китайські агропродовольчі компанії, такі як Muyuan Foods, New Hope і Guangxi Yangxuang, інвестували в розведення і виробництво свиней на фермах цього типу. Масштаби цих інвестицій викликали захоплення і здивування у всьому західному світі, але в рівній мірі стали і джерелом занепокоєння в ЄС, оскільки в Європі порахували, що Китай скоро відмовиться від європейської свинини.
На одному з німецьких агропромислових порталів повідомляється, що китайські «свинячі міста» приречені на зникнення. Одна з причин – це чергова епідемія АЧС і різке скорочення поголів’я свиней. Тільки в результаті другої хвилі епідемії в Китаї було вбито кілька мільйонів свиноматок, що ставить під сумнів відновлення поголів’я худоби. Ще один аргумент – падіння цін на свиней, що суперечить рентабельності китайських «хмарочосів для свиней», витрати на утримання яких дуже високі і на 30 відсотків перевищують витрати звичайних промислових свиноферм. Всього цього достатньо для того, щоб китайські гіганти вже виявилися «в мінусі».
Проте, не всі європейські експерти поділяють цю думку. За словами Яцека Стшелецько, експерта по китайському сільськогосподарському та агропродовольчому ринках, ці інвестиції здійснюються дуже ретельно і повністю підтримується державою, яка надає землю для будівництва.
– Найбільші китайські компанії, що котируються на фондових біржах Китаю, Гонконгу або США, зробили ставку на виробництво свиней і просто не можуть дозволити собі ризиковані інвестиції. Помилки в таких підприємствах, безсумнівно, будуть швидко виявлені і розкриті. Китайські аналітичні огляди, з іншого боку, заслуговують довіри, і навіть американці покладаються на них.
– У Китаї з 2019 року. реалізуються спеціальні програми для забезпечення самозабезпеченості у виробництві свинини, відновлення поголів’я свиней, модернізації стада свиноматок, власної генетики і боротьби з АЧС. Ці програми послідовно реалізуються. Щорічно стадо збільшується на 90 мільйонів свиней. У цьому році Китай, швидше за все, вийде на рівень 2018 року, тобто на рівень до АЧС. Це 470 мільйонів голів, – міркує польський фахівець з китайської аграрному ринку
– Коли справа доходить до боротьби з АЧС, Китай використовує свою модель боротьби з хворобами. Забивають тільки свиней в заражених приміщеннях, а не всіх тварин на всій фермі і в околицях, як в Європі.
– Твердження, що багатоповерхові свинарники обходяться дорожче, ніж одноповерхові свинарники, не виправдано. Рішення, яке використовується китайцями, прямо пов’язане з масштабом ферм. Китаю просто не вистачає місця для будівництва таких гігантських ферм в традиційному варіанті.
Джерело: emeat.ru
Коментарі: