promo-zsm
promo-zsm

Реєстрація в ЄС вакцини проти АЧС: Румунія відвідала завод AVAC у В’єтнамі

pigcentre

29 жовтня 2024 року делегація з Румунії відвідала завод з виробництва вакцин AVAC JSC у В’єтнамі, що відкриває нові можливості у боротьбі з африканською чумою свиней (АЧС) в ЄС. У складі делегації було четверо представників, серед яких завідувач кафедри харчової промисловості та туризму – колишній голова Національного агентства з безпеки харчових продуктів та ветеринарії Румунії, а також експерти з дослідження вірусу АЧС.

На зустрічі сторони обмінялися досвідом у сфері контролю АЧС. Румунські представники високо оцінили досягнення AVAC з вакциною AVAC ASF Live, назвавши її важливим кроком у забезпеченні захисту свинарства в обох країнах від цієї небезпечної хвороби.

У лютому 2024 року в’єтнамська компанія AVAC передала Уряду Румунії 10 000 доз вакцини проти АЧС для проведення передреєстраційних досліджень.

Найнебезпечніша ситуація з АЧС у Європі – в Україні. За 2023-2024 роки ситуація з АЧС значно погіршилася, втрачено понад 30% поголівʼя свиней. Однак, на відміну від Румунії, в Україні й досі тривають інформаційні баталії на користь чи проти вакцинопрофілактики АЧС і досі не розпочаті, навіть, передреєстраційні дослідження вакцини, що могли б прибрати будь-які маніпуляції щодо ефективності вакцини.

В професійній спільноті свинарів керівництвом галузевої Асоціації “Свинарі України” продовжує поширюватися неправдива інформація, що вакцин проти АЧС немає, а якщо і є то це кандидати, що не зареєстровані в жодній країні, або вони неефективні.

Поширення неправдивої інформації щодо можливості зупинення поширення АЧС в Україні, призвело до втрат галузі, що експерти оцінюють в 1 млрд євро.

У Центрі підвищення ефективності в тваринництві (СІАВ) вважають, що реєстрація вакцини AVAC ASF Live може суттєво змінити ситуацію в Україні, здатна запобігти подальшим втратам у свинарстві та зберегти ще ті бізнеси, до яких АЧС поки не дісталася.

Вакцинопрофілактика АЧС здатна відкрити перші експортні ринки для української свинини, так як свинина від вакцинованих свиней визнана безпечною, на відміну від свинини від свиней заражених АЧС.

Експерти закликають до термінових досліджень та реєстрації вакцини. Традиційні методи боротьби з АЧС в Україні вже не працюють, бо були націлені на недопущення занесення вірусу АЧС в Україну. Натомість, ситуація в Україні розвивається за найгіршим сценарієм через масовий продаж свиней інфікованих АЧС, по всій країні утворилися стаціонарні осередки АЧС.

Мʼясна галузь України лише на свинині спроможна генерувати 6-12 млрд євро доданої вартості в економіку щорічно. Натомість, за 2023-2024 роки вона зазнала збитків у майже 1 млрд євро.

Активна позиція Румунії має послужити прикладом не тільки міжнародної співпраці у боротьбі з АЧС, а й дій держави у захисті галузей. 

Важливо, щоб усі представники ринку, включаючи учасників Асоціації “Свинарі України”, усвідомили свою відповідальність у поширенні неправдивої інформації, адже дезінформація лише поглиблює кризу і ставить під загрозу майбутнє мʼясної галузі та свинарства в Україні.

Джерело

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *