Фальшування з м’ясною та рибною продукцією щорічно обходиться споживачам по всьому світу в мільярди доларів. Крім того, неправильне маркування продуктів може викликати проблеми у людей з алергією, релігійними або культурними обмеженнями. Поточні методи виявлення цього шахрайства, хоча і точні, але працюють повільніше, ніж хотілося б перевіряючим посадовим особам. Для цього розробники оптимізували свою портативну ручку MasSpec Pen для дослідження поширених типів м’яса і риби протягом 15 секунд.
Новини про шахрайство з харчовими продуктами, наприклад про заміну яловичини кониною і про заміну на більш дешеву рибу, що позначається як філе преміум-класу, змусили людей задатися питанням, чи дійсно те, що на етикетці, знаходиться в упаковці. Щоб боротися з фальсифікацією харчових продуктів, органи державної влади проводять регулярні вибіркові перевірки цих продуктів. Хоча сучасні молекулярні методи, такі як полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР), є дуже точними, ці аналізи можуть зайняти від декількох годин до днів і часто виконуються у віддалених лабораторіях. Раніше були розроблені більш прямі методи аналізу харчових продуктів на місці з мас-спектрометрією, що використовують кількості молекулярних компонентів для перевірки джерел м’яса, але вони також руйнували зразки під час процесу або під час необхідних етапів підготовки зразків.
Нагадаємо: Topigs Norsvin удосконалює свиней за виходом преміальних частин
Дослідники використовували MasSpec Pen для вивчення молекулярного складу яловичини, курки, свинини, баранини, оленини і п’яти поширених видів риб, зібраних в продуктових магазинах. Після того, як наконечник пристрою притискається до зразка, вивільняється крапля розчинника об’ємом 20 мкл, що виділяє достатню кількість молекул протягом трьох секунд для точного аналізу за допомогою мас-спектрометрії. Весь процес займає 15 секунд, не вимагає попередньої обробки, а рідинна екстракція не пошкоджує поверхні зразків. Потім команда розробила моделі аутентифікації, використовуючи унікальні зразки ідентифікованих молекул, включаючи карнозин, ансерін, бурштинову кислоту, ксантин і таурин, щоб відрізнити чисті види м’яса і кілька видів риб. Застосувавши свої моделі для аналізу тестових наборів м’яса і риби, розробники отримали для всіх зразків 100-відсоткову точність визначення джерела білка, що не поступається поточному методу ПЛР і приблизно в 720 разів швидше. Дослідники говорять, що вони планують поширити цей метод на інші м’ясні продукти і інтегрувати MasSpec Pen в портативний мас-спектрометр для аутентифікації м’яса на місці.
Джерело: piginfo.ru