Охолодження туші повітрям є екологічним способом переробки, що має високі показники якості.
Переробники постійно шукають шляхи технологічного вдосконалення свого виробництва з екологічних, економічних та споживчих причин. Вони прагнуть виробляти продукцію найвищої якості, відповідаючи або навіть перевищуючи галузеві стандарти.
Майже в усьому світі стоїть законодавча вимога – охолодження туш тварин має відбуватися одразу після її випорожнення. Це потрібно робити, аби запобігти зростанню шкідливих патогенів. Температура, до якої продукти повинні охолоджуватися, не має перевищувати декількох градусів вище нуля.
Рой Дріссен, менеджер з продажу пташиного м’яса для Marel Poultry у США, зазначив, що охолодження туш повітрям є кращим способом, ніж «класичне» – водяне.
«Таке охолодження впливає на вигляд продукту та його термін зберігання», – сказав він. «Якісний повітряний обдув гарантує, що переробники мають безпечний продукт з достатнім охолодженням внутрішньої частини, що є реальним показником якості».
Читайте також:
В США знижуються запаси замороженого м’яса
Експерти зазначають, що таким способом переробник може обробити курку, охолоджену до температури 2 °C, з ідеальним зовнішнім виглядом та без вмісту води. Проте, слід застосувати правильні методики, щоб досягти найглибших частин продукту, не заморожуючи при цьому зовнішні частини курки. Технологи запевняють: «Куряча тушa, охолоджена повітрям, краще готується, більш смачна і не містить бактерій».
Процес обробки залишається незмінним роками – водяне охолодження є домінуючим в усьому світі, проте останні технологічні тенденції ведуть до низького споживання енергії, швидшого темпу обробки, безпеки харчових продуктів та екологічності виробництва.
«Досвід показує, що виробництва, які перейшли на повітряний метод, не шкодують про свій вибір», – сказав Рой Дріссен.
Також нагадаємо, що ЄС відмовився від використання кліток у тваринництві.
Джерело: meatpoultry.com.
Коментарі: