

Угода між МЕРКОСУР та ЄС може стати визначальним фактором для розвитку торгівлі соєвими продуктами з Аргентини, яка експортує 49% свого соєвого комплексу на європейський ринок. Після ратифікації угоди очікується значне зниження експортних мит і скасування імпортних тарифів, що відкриє нові можливості для аргентинських експортерів.
Відповідно до угоди, експортні мита на продукти соєвого комплексу поступово знижуватимуться:
- 18% через п’ять років після набуття чинності угоди.
- Щорічне зменшення на 1% до 14% протягом десяти років.
Ці зміни можуть забезпечити до 1,8 мільярда доларів США додаткового доходу щорічно, зменшуючи податковий тягар для експортерів.

Читайте також:
Єврокорм: інноваційні рішення для ефективної годівлі свиней
До переліку товарів, що підпадають під угоду, входять: соєвий шрот і гранули, соєві боби, біодизельне паливо, соєва олія.
Угода відкриває двері для аргентинської продукції на європейський ринок, зокрема:
- Соєвий шрот, гліцерин і соєві боби матимуть нульові імпортні тарифи, що збереже їхню конкурентоспроможність.
- Для соєвої олії тарифи поступово скоротяться: На сиру олію для промислового використання мито знизиться з 3,2% до 0%. Для інших цілей, включаючи рафіновану олію, тарифні ставки (6,4%, 5,1% та 9,6%) будуть поступово скасовані протягом п’яти років.
Біодизель, важливий експортний продукт Аргентини, отримає найдовший графік поступового скасування тарифів – 11 років.
Очікується, що такі зміни дадуть змогу Аргентині зміцнити позиції на спільному європейському ринку. Завдяки зниженню експортних мит і тарифним полегшенням, аргентинські експортери отримають можливість збільшити постачання продукції та поглибити економічну інтеграцію з Європою.