promo-zsm
promo-zsm

FAO закликає до посилених заходів через поширення високопатогенного грипу птиці H5N1

pigcentre

Поширення високопатогенного грипу птиці (H5N1) набуло безпрецедентних масштабів, спричинивши загибель сотень мільйонів птахів у всьому світі та збільшивши ризик передачі вірусу ссавцям. Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) наголошує на необхідності посилення біобезпеки, моніторингу, оперативного реагування та комунікації ризиків, щоб захистити птахівництво, економіку та засоби до існування мільйонів людей.

Заступник Генерального директора FAO Годфрі Магвензі підкреслив, що поширення хвороби має серйозні наслідки для продовольчої безпеки та постачання, включаючи втрату цінних харчових продуктів, робочих місць у сільській місцевості та зростання витрат для споживачів. Крім того, інфекція підриває стабільність місцевих економік та загрожує біорізноманіттю.

Необхідність глобальної координації

Інший заступник Генерального директора FAO Бет Бешдол зазначила, що грип птиці є транскордонною проблемою, яка потребує глобального, скоординованого реагування. FAO спільно з Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (WOAH) вже запустили десятирічну Глобальну стратегію з профілактики та контролю високопатогенного грипу птиці.

Бешдол наголосила на важливості зміцнення ветеринарних та систем охорони здоров’я тварин, оскільки «ланцюг настільки міцний, наскільки його найслабша ланка». За її словами, лише спільні дії допоможуть мінімізувати вплив грипу птиці та захистити як здоров’я тварин, так і людей.

За останні чотири роки поширення грипу птиці значно розширилося географічно, що призвело до масової загибелі свійських і диких птахів, порушення продовольчого ланцюга та підвищення цін на продукцію птахівництва. Внаслідок епідемії постраждало вже щонайменше 300 нових видів диких птахів.

FAO закликала країни до таких заходів:

  • Посилення епіднагляду та звітності
  • Поліпшення лабораторної діагностики
  • Розробка та впровадження планів готовності
  • Підвищення рівня біобезпеки
  • Розгляд вакцинації як інструменту зниження ризиків
  • Зміцнення механізмів реагування на спалахи
  • Розвиток міжнародного співробітництва
  • Інформування громадськості

Бешдол підкреслила, що FAO залишається відданою глобальному моніторингу і готова підтримати країни в боротьбі з грипом птиці через поширення інформації, розробку стратегій та партнерство з приватним сектором.

Фінансування заходів з профілактики пандемій

На зустрічі також було оголошено третій заклик до фінансування ініціатив у рамках Фонду пандемій, який діє при Світовому банку. FAO разом із партнерами активно працює над проєктами з розширення моніторингу захворювань, створення систем раннього попередження, посилення інфраструктури охорони здоров’я та міжнародного співробітництва.

Серед учасників дискусії були представники Індонезії, Сенегалу, Міжнародної ради з питань птахівництва, Всесвітньої яєчної організації та Health for Animals.

Джерело

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *