promo-zsm
promo-zsm

Законопроєкт №5600 може завдати удару по малим і середнім підприємствам птахівництва

Законопроєкт №5600 може завдати удару по малим і середнім підприємствам птахівництва

Виключення птахівників із переліку платників єдиного податку IV групи, що передбачає законопроєкт № 5600, робить галузь непривабливою. Мало хто захоче вкладати кошти в її розвиток – на цьому наголосив виконавчий директор асоціації «Союз птахівників України» Сергій Карпенко.

Очільник прокоментував норму законопроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень».

«Я знаю десяток підприємств сьогодні, які продаються – люди хочуть вийти з цього бізнесу. Просто ніхто не купляє, бо знають, що це – збитковий бізнес», – зазначив він.

За словами Сергія Карпенка, за ухвалення законопроєкту № 5600, по-перше, зросте частка тіньового виробництва, використання готівки в розрахунках для зменшення бази оподаткування.

По-друге, ускладниться адміністрування податків, оскільки частина птахофабрик має в обробітку земельні угіддя, і діяльність на них залишатиметься на єдиному податку, аби якась частина виробництва була прибутковою, зберегти спрощену систему оподаткування.

«Їм просто доведеться виокремлювати птахівництво в окрему юридичну особу, і таким чином порушувати структуру виробництва», – пояснив Сергій Карпенко.

По-третє, він не певен, що податкові надходження від збиткового птахівництва через даний законопроєкт зростуть.

«А от скорочення надходжень від єдиного податку у місцеві бюджети громад точно станеться, – вважає очільник профільної асоціації. – Тому що саме IV група є бюджетоутворювальною для місцевих громад, і найголовніше – сплата єдиного податку не залежить від того, чи збиткове підприємство, чи ні».

На думку Сергія Карпенка, виключення галузі птахівництва з переліку платників єдиного податку IV групи передусім шкодитиме малим і середнім підприємствам,оскільки вони не такі ефективні в адмініструванні податків.

Джерело: agrotimes.ua.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *