НВП «Глобинський свинокомплекс» останні 10 років постійно удосконалює систему біобезпеки. Багато коштів виділяється на облаштування системи біобезпеки, дезінфектанти, багаторазовий та одноразовий спецодяг, ветеринарні інструменти тощо.
Про це розповіла заступниця директора з виробництва Глобинського свинокомплексу Ірина Чипенко.
«Наші свинокомплекси розташовано на відстані 10-60 км один від одного. І поруч ніхто не утримує свиней», – зазначила вона. Спеціальний підрозділ компанії регулярно без попередження перевіряє всіх працівників на відсутність свиней у домогосподарствах.
Всі ферми огороджені бетонним або металевим парканом заввишки 3 метри. Навколо встановлені пости охорони, без дозволу якої на територію ніхто не зайде. Всі ферми розділено на чисту, сіру і брудну зони, облаштовані два санпропускники.
Читайте також:
До кінця року м’ясо птиці може подорожчати на 3-7%
«Ми так зробили реконструкцію, щоб у кожній зоні був свій транспорт, який не виїжджає за її межі, – пояснила вона. – Всі матеріали, які не можна термічно обробити, під час переміщення із зони в зону обробляють дезінфектантом». На кожній фермі є пропарювальні, куди закладають предмети (відра, вентилятори, інструменти тощо) і 30 хвилин прогрівають до 70 ⁰С.
«У нас є правило: якщо свиня торкнулася землі, наприклад випала зі скотовоза, вона вже не повертається у корпус чи скотовоз, щоб не занести інфекції, – лише на м’ясокомбінат. А поросят у такому випадку утилізують», – розповіла Ірина Чипенко. Усі працівники свинокомплексу, крім ветеринара і начальника цеху, працюють вахтовим методом – 15 днів взагалі не виходять із корпусів на вулицю. Живуть у гуртожитках на території чистої зони.
«У нас діє система службових записок про переміщення підрядних організацій і матеріальних цінностей, – зазначила Ірина Чипенко. – Якщо хтось, наприклад, відвідав відділ дорощування, то на репродуктор він може потрапити тільки через 48 годин. Коли працівник порушує термін карантинування, його прізвище засвітиться червоним, і охорона його не пропустить на підрозділ свинокомплексу».
Джерело: agrotimes.ua.