promo-zsm
promo-zsm

На Глобинському свинокомплексі створили сувору систему біобезпеки

На Глобинському свинокомплексі створили сувору систему біобезпеки
pigcentre

НВП «Глобинський свинокомплекс» останні 10 років постійно удосконалює систему біобезпеки. Багато коштів виділяється на облаштування системи біобезпеки, дезінфектанти, багаторазовий та одноразовий спецодяг, ветеринарні інструменти тощо.

Про це розповіла заступниця директора з виробництва Глобинського свинокомплексу Ірина Чипенко.

«Наші свинокомплекси розташовано на відстані 10-60 км один від одного. І поруч ніхто не утримує свиней», – зазначила вона. Спеціальний підрозділ компанії регулярно без попередження перевіряє всіх працівників на відсутність свиней у домогосподарствах.

Всі ферми огороджені бетонним або металевим парканом заввишки 3 метри. Навколо встановлені пости охорони, без дозволу якої на територію ніхто не зайде. Всі ферми розділено на чисту, сіру і брудну зони, облаштовані два санпропускники.

«Ми так зробили реконструкцію, щоб у кожній зоні був свій транспорт, який не виїжджає за її межі, – пояснила вона. – Всі матеріали, які не можна термічно обробити, під час переміщення із зони в зону обробляють дезінфектантом». На кожній фермі є пропарювальні, куди закладають предмети (відра, вентилятори, інструменти тощо) і 30 хвилин прогрівають до 70 ⁰С.

«У нас є правило: якщо свиня торкнулася землі, наприклад випала зі скотовоза, вона вже не повертається у корпус чи скотовоз, щоб не занести інфекції, – лише на м’ясокомбінат. А поросят у такому випадку утилізують», – розповіла Ірина Чипенко. Усі працівники свинокомплексу, крім ветеринара і начальника цеху, працюють вахтовим методом – 15 днів взагалі не виходять із корпусів на вулицю. Живуть у  гуртожитках на території чистої зони.

«У нас діє система службових записок про переміщення підрядних організацій і  матеріальних цінностей, – зазначила Ірина Чипенко. – Якщо хтось, наприклад, відвідав відділ дорощування, то на репродуктор він може потрапити тільки через 48 годин. Коли працівник порушує термін карантинування, його прізвище засвітиться червоним, і  охорона його не пропустить на підрозділ свинокомплексу».

Джерело: agrotimes.ua.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *