promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 12 – 18 грудня 2022 року

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 12 – 18 грудня 2022 року
pigcentre

Прогноз закупівельних цін на свиней на 50-й тиждень 2022 р.

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 12 – 18 грудня 2022 року: 65-66 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на свиней наступного тижня буде на рівні 65-66 грн/кг.

Перебої з постачанням електроенергії негативно вплинули на обсяги продажу свинини. Деякі бійні та мʼясопереробні підприємства зменшили переробку або взагалі вимушено зупинили роботу. В супермаркетах зменшився продаж свинини через відключення світла. На ринку утворився надлишок пропозиції. 

Від початку війни, не дивлячись на зниження цін на корми, ціни на свиней в Україні збільшилися на понад 50%, що викликано дефіцитом свиней через блокування розвитку свинарства в Україні в минулі роки. В Бельгії, що в 20 разів менша за Україну, на свинокомплексах утримується свиней в 2 рази більше ніж в Україні до війни.

Свинарство має стати “страховим полісом” для рослинництва. А партнерство у всьому ланцюгу має прийти на заміну протистоянню виробників і переробників, щоб забезпечити прибутковість і вирощування, і переробки в довгостроковій перспективі.

Допомагає контролювати собівартість свиней та прибуток свинокомплексів у реальному часі програма PigCentre. Навіть з відключеннями інтернету або світла облік на Вашому свинокомплексі легко вести у програмі PigCentre, яка працює не тільки в хмарі, а і локально. ПігЦентр – перша програма управління свинокомплексом з контролем собівартості у реальному часі.

Світові ціни на свинину виросли на понад 50% в 2 кварталі 2022 року, тільки через подорожчання кормів у світі.

На німецькій біржі VEZG на наступний тиждень ціни на напівтуші кондиційних свиней до 2 євро/кг (76,9 грн/кг), на напівтуші свиноматок – до 1,34 євро/кг (51,5 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живих свиней – 7,52 злотий/кг (61,7 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 7,0 – 8,1 злотих/кг (57,5 – 66,5 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🟢 2,04 €/кг (+2%) у ЄС
🟢 1,58 €/кг (+1%) у Бразилії
🔺 1,79 €/кг (-0%) у США
🔺 1,37 €/кг (-6%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Свинина з України могла б зайняти своє місце в глобальному ринку і простимулювати розвиток мʼясної галузі і свинарства України.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *