Компанії, що займаються свинарством та перебувають у державній власності, повідомляють про значні втрати вартості акцій з лютого через зниження цін на свиней.
Нещодавній аналіз Financial Times розповідає про величезні збитки державних свинокомплексів у Китаї. Це може мати великий вплив на виробництво свиней наступного року. Нещодавній прогноз Міністерства сільського господарства США показує сценарій, за якого виробництво свиней у Китаї може скоротитися на 14% у 2022 році через АЧС, інших проблем зі здоров’ям тварин та скорочення виробництва свиней у Китаї через фінансові втрати.
Читайте також:
Ціни на свиней в Китаї впали до найнижчого рівня за два роки
Нагадаємо, що за даними Китаю, на кінець червня у країні налічувалось 439 млн свиней. Скорочення на 14% поголів’я – це 61,46 млн голів. Для порівняння: за даними Держстату, поголів’я свиней в Україні станом на 1 серпня становить 6,11 млн голів.
Дані, опубліковані Міністерством сільського господарства та сільських справ Китаю (MARA), показують, що середня втрата на душу населення становить 160 доларів США.
Оптові ціни на свинину впали приблизно на 54% до 20,17 юаней (83,27 грн) за кілограм – до рівня, де вони були до того, як пандемія АЧС досягла Китаю. Але звіти з місцевих ринків свідчать, що попит не повернувся до попередніх рівнів, що свідчить про те, що багато китайських споживачів назавжди перейшли на інші види м’яса.
Читайте також:
Перерощені свині спровокували різке падіння цін в Китаї
«Ми увійшли в період структурно зниженого попиту. У нас були роки, коли ціни на [свинину] були високими, і люди переходили на яловичину, курку чи рибу», – сказав Дарин Фрідріхс, аналітик із компанії StoneX із Шанхаю. – “Здається, що ми досягли піку свинини з точки зору споживання Китаю”.
Джерело: Euromeatnews, Financial Times