promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 23 – 29 серпня 2021 року

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 23 – 29 серпня 2021 року
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 23 – 29 серпня 2021 року: 47-48 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на наступний тиждень залишиться без змін.

До консолідації свинарства та м’ясної галузі на Last Summer Day залишилося 11 днів. Програма заходу тут. Встановлення взаємовигідної співпраці після багатьох років протистояння сприятиме розвитку всього ланцюга.

2022 рік стане непростим для свинарів: корми і зараз коштують дорого і, можливо, ще подорожчають, є дешевша імпортна свинина з ЄС, Канади, Бразилії і США та дешевша українська курятина, а купівельна спроможність населення залишається низькою. Лише консолідація вирощування і переробки здатна не допустити негативні сценарії для галузей.

Під час виступів спікерів, дебатів та круглого столу будуть обговорюватися:

  • Нове свинарство 2025 – програма розвитку м’ясної галузі – про відновлення поголів’я, відкриття експорту, нарощення виробництва свинини до 3 млн т в рік та 80 млрд грн доданої вартості на рік
  • Національна економічна стратегія 2030 – розвиток виробництва свинини, відновлення поголів’я, стимулювання кооперації, збільшення частки в агровиробництві тваринництва з 21% до 50%
  • Зменшення собівартості свиней
  • ПДВ 14% на весь ланцюг виробництва свинини

Last Summer Day – це можливість для свинокомплексів та м’ясокомбінатів збільшити частку тваринництва та переробки в українському агросекторі і наблизитись до стандартів ЄС.

Джерело: Євростат

Ціна на німецькій біржі VEZG цього тижня на напівтуші кондиційних свиней трохи зменшилась  – тепер вона 1,3 євро/кг (40 грн/кг), на напівтуші свиноматок ціна не змінилась – 0,95 євро/кг (30 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ. 

Динаміка цін у світі:
🟢 1,51 €/кг (-2%) у ЄС
🟢 1,40 €/кг (+1%) у Бразилії
🟢 1,86 €/кг (-4%) у США
🟢 1,76 €/кг (+0%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Згідно із світовою епізоотичною ситуацією, на минулому тижні в Європі збільшились спалахи АЧС. Лідерами по несприятливій епізоотичній ситуації стала Польща – 164 випадки та Румунія – 90. В Німеччині відбулося 30 спалахів.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *