promo-zsm
promo-zsm

Розвиток ефективного виробництва свинини затверджено Кабміном – Національна економічна стратегія 2030

pigcentre

3 березня 2021 року Кабмін затвердив Національну економічну стратегію на період до 2030 року (НЕС 2030). Одним з пунктів передбачено розвиток ефективного виробництва свинини в Україні.

У стратегічній цілі 4 “Збалансування виробництва високо- та низькомаржинальних продуктів для збільшення прибутковості сектору” розділу “Напрям 9. Агропромисловий сектор та харчова промисловість” як шлях досягнення цілі вказано стимулювання розвитку тваринництва. 

Одним із завдань досягнення цілі є “сприяння сталому та ефективному виробництву свинини в Україні”.

Як вказано в НЕС 2030, структура агросектору – це 79% рослинництво та 21% тваринництво. Структура ж інших країн має інший розподіл – орієнтовно “50/50”. У ЄС – це 57% рослинництво та 43% тваринництво.

Крім того, як проблему вказано і те, що сировина (зерно) йде на експорт, коли переробка займає найменшу частку сектору АПК.

У НЕС 2030 передбачене збільшення частки виробництва та переробки продукції тваринництва та збільшення частки переробленої продукції в агропромисловому секторі до 50 відсотків.

Цілі НЕС 2030 у питаннях розвитку свинарства та м’ясної галузі тотожні з програмою “Нове свинарство 2025” (НС 2025), яка передбачає збільшення поголів’я свиней до 20 млн голів та виробництво 3 млн т свинини в рік, з яких 1 млн т – для внутрішнього ринку та 2 млн т – на експорт. Реалізація програми створює 80 млрд грн доданої вартості щороку за рахунок виробництва і переробки свинини.

А вже скоро, 30 серпня 2021 року у Києві відбудеться найбільша подія свинарства та м’ясної галузі – Last Summer Day 2021. Учасники заходу обговорять та узгодять багато стратегічних питань розвитку галузей. Про це та інші можливості можна дізнатись на офіційному сайті заходу.

Довідково

Національна економічна стратегія 2030 – це глобальний аудит економіки України. Проект складається з двох частин: аналізу результатів економічної політики за майже 30 років, поточний рівень економічного та соціального розвитку України та можливості для зростання та візії розвитку української економіки із визначенням напрямків і стратегічних цілей, що дозволять розкрити потенціал України. НЕС 2030 був здійснений за ініціативою Президента України Володимира Зеленського. Результати НЕС 2030 були представлені 6 листопада 2020 року. 

Головні вектори економічного розвитку, визначені в тісній співпраці представників Уряду та профільних асоціацій, експертів, бізнесу та народних депутатів, стали наступним кроком у розробці стратегічного документа та основою ґрунтовного плану для покращення добробуту кожного українця.

Кабінет Міністрів України затвердив Національну економічну стратегію на період до 2030 року 3 березня 2021 року.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *