promo-zsm
promo-zsm

Канада готується до можливих спалахів АЧС

Канада готується до можливих спалахів АЧС
pigcentre

Протягом останніх трьох років виробники та уряд тісно співпрацювали над зміцненням спроможності Канади запобігати та, у разі необхідності, реагувати на спалах АЧС.

Канада є однією з перших країн, які посилили заходи щодо запобігання спалаху африканської чуми свиней. Після того, як ця хвороба спричинила галузеву кризу в Азії, Канада прагне завчасно захиститися від небезпеки. До того ж, АЧС як ніколи близько підійшла до американського континенту. Домінікана нещодавно зазнала спалахи хвороби та вже займається депопуляцією свиней.

Новина про те, що свині в Домініканській Республіці дали позитивний результат на хворобу викликає занепокоєння у канадських виробників. АЧС поширюється по країнах Європи та Азії і вперше за 40 років перетнула океан до американського континенту. 

Хоча АЧС не становить загрози для людей чи інших тварин, спалах хвороби у Канаді може спустошити поголів’я на національному рівні. А це поставить під загрозу фермерські асоціації та десятки тисяч робочих місць по всьому ланцюжку виробництва.

Одним із результатів спільних зусиль виробників та уряду стало швидке рішення Канадського прикордонного управління внести Домінікану до спеціального переліку країн.

Також, ще з 2019 року вжиті заходи щодо збільшення кількості собачих пошукових загонів, інформування громадськості про ризики, пов’язані з незаконним імпортом м’яса, та контролю поставок необробленого зерна та олійних культур із країн, де вирує АЧС. 

Представник Канадської м’ясної ради Рік Бергман відзначив нещодавню заяву Міністерки Марі-Клод Бібо. В ній вона повторила, що готовність до реагування на АЧС залишаються основним пріоритетом для влади. 

«В питаннях боротьби з АЧС вже зроблено багато чого. Залишається вирішити, чи ліквідовувати диких кабанів, як підвищити біозахист та розробити політику і програми реагування, які будуть застосовуватися при АЧС в Канаді. Ми сподіваємось на співпрацю з канадським урядом для подальшого зміцнення нашого канадського поголів’я свиней», – заявив Рік Бергман. 

Нагадаємо, що оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 9 – 15 серпня 2021 року.

Джерело: euromeatnews.com.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *