promo-zsm
promo-zsm

Країни борються за експорт свинини на філіппінський ринок

М'ясна галузь Філіппін переживає тяжкі зміни
pigcentre

За останній тиждень вже дві країни заявили про те, що хочуть експортувати більше свинини до Філіппін. MeatNews дізнався більше про амбіції країн та проаналізував імпорт до Філіппін у минулому році.

Раніше MeatNews писав про ситуацію, що склалась на Філіппінах. Дізнатись більше можна за посиланням нижче.

Експортери США заявили, що готові постачати більше свинини до Філіппін

Сполучені Штати можуть забезпечити додаткові поставки свинини до Філіппін після того, як уряд знизив митні тарифи до 5 відсотків, намагаючись збільшити постачання та знизити роздрібні ціни, заявила Федерація експортерів м’яса США (USMEF).

USMEF пояснив, що виробництво свинини в США цього року, як очікується, зросте на 1,3 відсотка, що еквівалентно додатковому виробництву 170 000 тонн м’яса. Цей обсяг, зазначила група, становить “приблизно загальний обсяг свинини, яку Філіппіни імпортували від усіх постачальників минулого року”.

І навіть якщо прогнозується, що імпорт свинини в Китай цього року залишиться “дуже високим”, USMEF заявив, що додаткові поставки до Філіппін “не повині створювати великого навантаження на світові поставки”, оскільки на світовому ринку свинина доступна.

USMEF заявив, що експорт американської свинини на Філіппіни вже зріс на 600 відсотків порівняно з минулим роком, базуючись на щотижневих даних про експорт Міністерства сільського господарства США (USDA). Останні дані показали, що станом на 8 квітня США експортували до Філіппін 19 146 тонн свіжої, охолодженої або замороженої свинини – на 690 відсотків вище, ніж 2421 тонни, відвантажені за той самий період минулого року.

За останніми оцінками USDA, імпорт філіппінської свинини в цьому році прогнозується більш ніж удвічі – до 350 000 тонн з 167 000 тонн минулого року.

USMEF заявив, що минулого року експорт американської свинини на Філіппіни досяг загальної суми 111 мільйонів доларів. “Хоча це становить лише 1,5 відсотка від загального експорту США 2020 року, Філіппіни все ще залишаються 10 найбільшими країнами експорту, і наші експортери пильно стежать за ринковими умовами там”, – додає він.

Британія втупає у боротьбу за філіппінський ринок свинини

Британське свинарство сподівається отримати більшу частку на філіппінському ринку свинини. Торік британські постачальники експортували свинини в азіатську країну на 2,2 млн фунтів (85 млн грн), конкуруючи з Іспанією, США та Канадою. Недавнє опитування BMPA показує, що британська м’ясна промисловість може зіткнутися із додатковими втратами від Brexit на суму до 120 мільйонів фунтів стерлінгів, тому кожен новий ринок показує свою важливість.

Бетан Вілкінс, старший аналітик AHDB, заявив, що зниження тарифів “безумовно допомогло”, враховуючи труднощі на британському ринку свинини. Однак багато що буде залежати від того, “як ми можемо скористатись цим, враховуючи конкурентний характер ринку та його чутливий до ціни характер”, повідомляє журнал The Grocer. Наразі на переробників свинини у Великобританії вплинула заборона від китайського ринку, спричинена спалахами Covid-19 на бійнях. Тим не менше, заборона була застосована в серпні минулого року, і галузь невдоволена результатами переговорів.

Втім, розмір філіппінського ринку ніколи не міг повністю компенсувати втрати китайського експорту, припустив Уілкінс, хоча подібні дії можуть бути вжиті і іншими країнами, які постраждали від АЧС, такими як В’єтнам.

Які країни імпортували до Філіппін найбільше у 2020 році?

Імпорт свинини та субпродуктів до Філіппін у розрізі країн-постачальників у 2020 році. Джерело: AHDB

Згідно з даними AHDB, найбільшим експортером свинини до Філіппін стала Іспанія. США та Великобританія зайняли друге і восьме місце відповідно.

Наступні 3 місяці Філіппіни стануть об’єктом боротьби найбільших експортерів світу через великий об’єм квот на імпорт, зниження ввізного мита та високих цін на внутрішньому ринку.

Усі країни, що знаходяться у списку топ-імпортерів до Філіппін майже не мають обмежень на імпорт у більшість країн світу (окрім окремих випадків, що пов’язані з Covid-19).

Враховуючи те, що через Brexit Великобританія втратила трохи менше половини експорту (близько 11 тис тонн) у січні 2021 року, то перспективи збільшення експорту до Філіппін добре вплинуть на м’ясну та свинарську галузь у Британії.

Зпрогнозувати, хто саме стане лідером поставок до Філіппін у 2021 році тяжко через те, що усі світові постачальники свинини до Азії бачать великі прибутки від ситуації, що склалась у Філіппінах. Серед іншого, можна зазначити, що додаткові поставки до Філіппін можуть вплинути на торгівлю свининою у всьому світі, оскільки попит з боку країн Азії зростає. Єдине, що може покращити таку проблему – відновлення свинарства Китаєм.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *