promo-zsm
promo-zsm

Експорт м’яса з Великобританії в ЄС впав після Brexit

Експорт м'яса з Великобританії в ЄС впав після Brexit
НС_CIAB_АМГ

У січні поставки свинини з Великобританії впали майже наполовину в порівнянні з рівнем минулого року. Загальний обсяг експорту з Великобританії в ЄС в попередньому місяці виріс на 47% після рекордного зниження на 42% в січні.

У лютому експорт всіх харчових продуктів і тварин відновився до 700 млн. фунтів стерлінгів після зниження до 400 млн. в січні 2021 року. Проте, в лютому 2020 року Великобританія експортувала товарів цих категорій на 900 млн. фунтів стерлінгів. Це говорить про зниження експорту на 29% після виходу з ЄС.

Експорт живих свиней все ще недоступний у зв’язку з відсутністю прикордонної інфраструктури в портах Каналу. Над вирішенням ситуації працює Національна асоціація свинарів.

Читайте також: Іспанія з Росією обговорять зняття санкції на хамон

Дані щодо м’яса і м’ясним напівфабрикатів відображають навіть більше зниження. Експорт в ЄС знизився на 42% в порівнянні з минулим роком

  • Лютий 2019: £ 115 млн
  • Лютий 2020: £ 113 млн
  • Лютий 2021: £ 66 млн

У січні загальний обсяг відвантаження м’яса свиней (включаючи субпродукти) скоротився майже вдвічі порівняно з роком тому і склав лише 15 600 тонн. Це було обумовлено переважно падінням експорту з ЄС, яке склало лише 2500 тонн, що на 13000 тонн менше (-84%) ніж торік.

Довідково: З 2021 року між Великобританією та ЄС діють нові митні правила, що стали наслідком Brexit.

Джерело: pig333.com

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *