

Держпродспоживслужба визначила забезпечення епізоотичного благополуччя одним із головних завдань на 2025 рік. На робочій нараді, яку провів заступник Голови відомства Володимир Кустуров, обговорили реалізацію протиепізоотичних заходів у регіонах, спрямованих на стабілізацію ситуації з небезпечними захворюваннями тварин.
Головні напрями роботи:
- Вакцинація тварин для запобігання поширенню інфекцій, небезпечних і для людей.
- Моніторинг та лабораторні дослідження для виявлення збудників на ранніх стадіях.
- Оперативне реагування на спалахи хвороб та ефективна взаємодія з регіонами.
- Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин під час весняної та осінньої кампаній.
Заходи спрямовані на мінімізацію ризику розповсюдження особливо небезпечних захворювань, зокрема африканської чуми свиней (АЧС) і сказу. Це важливо не лише для збереження поголів’я, а й для продовольчої безпеки та економічної стабільності країни.
Втім, без впровадження ефективної вакцини проти АЧС зупинити хворобу неможливо. Світовий досвід демонструє, що лише вакцинопрофілактика дозволяє контролювати поширення вірусу та уникнути мільярдних втрат у галузі свинарства.
Ефективність вакцини AVAC ASF Live вже підтверджена у В’єтнамі і на Філіппінах, застосування вакцинопрофілактики в Україні може розпочатися вже у 2025 році, що має змогу докорінно змінити ситуацію в свинарстві.

Читайте також: