

“Важливий пріоритет для Мінагрополітики на найближчі роки – відновлення тваринництва. З ним ми зможемо збалансувати рослинництво і побудувати сильний агросектор. Важливо, щоб українське зерно проходило конверсію через корм, через тваринництво і давало приріст молока та мʼяса. Адже українську продукцію чекають нові ринки. Саме тому Мінагрополітики бачить великі перспективи в розвитку тваринництва”, – наголосив Віталій Коваль, міністр агрополітики і продовольства України.
Для стабільності українських аграріїв важливо, щоб державні програми підтримки аграрного сектору були прогнозованими та довгостроковими, а не точковими. Саме тому Мінагрополітики підготувало програму розвитку тваринництва до 2033 року, яку уже підтримав Уряд.
Сьогодні експортна ситуація в агросекторі залишається складною: USDA зменшив прогнози для України на 0,5 млн тонн по пшениці до 15,5 млн тонн і кукурудзі на 1 млн тонн до 22 млн тонн. Проте Мінагрополітики поки не переглядало своїх прогнозів, оцінюючи урожай зернових культур на рівні 41,9 млн тонн.
Адже важливим аспектом розвитку агросектору є також переробка рослинницької продукції. Наприклад, перед виробниками біоетанолу постає нова проблема: через відсутність розвиненого тваринництва вони змушені продавати побічні продукти (спиртову барду) за безцінь, що знижує їх рентабельність.
Серед рішень цієї проблеми – розвиток мʼясної галузі через нарощення сировинної бази, в свинарстві зокрема з використанням відходів біоетанольної промисловості. Впровадження нових технологій, таких як рідка годівля з використанням спиртової барди, кукурудзяного корнажу, дозволить знизити собівартість української свинини та підвищити рентабельність всього ланцюга виробництва і переробки.
Використання відходів біоетанольної промисловості в годівлі свиней може принести до 12 млрд євро доданої вартості щороку. Це дозволить мʼясній галузі стати більш рентабельною, експортоорієнтованою, водночас забезпечуючи свинарям та виробникам біоетанолу додатковий прибуток.
В результаті збільшення виробництва свинини, держава зможе поступово знизити імпортну частку, що сприятиме стабільності ринку і доступності цін для населення.