promo-zsm
promo-zsm

Іспанська відповідь на заклик влади їсти менше м’яса

Іспанська відповідь на заклик влади їсти менше м'яса
НС_CIAB_АМГ

Іспанський міністр Альберто Гарсон почав кампанію зі зменшення споживання м’яса в країні. Проте реакція народу була негативна.

У своїй заяві 7 липня міністр у справах споживачів Гарсон підкреслив, що тваринництво завдає шкоди навколишньому середовищу, надмірне споживання м’яса шкодить здоров’ю і взагалі людям варто купувати лише якісні м’ясні продукти, вироблені на фермах, що працюють за схемами сталого розвитку.

Одними з перших на це очікувано відреагували представники опозиції. Ультраправа іспанська партія “Голос” накинулася на Гарсона, звинувативши його в демонізації всіх, хто споживає м’ясо. В партії підкреслили, що кампанія Гарсона наочно демонструє, як далеко правляча соціалістична коаліція від простого народу.

Інша опозиційна Народна партія Іспанії назвала ініціативу Гарсона дивною, а його самого прозвала “неймовірно неосвіченою людиною”. Міністр сільського господарства, тваринництва, рибальства та сталого розвитку Андалусії Кармен Креспо також закликала Гарсона відмовитися від своєї кампанії.

Цікаво, що ініціатива колеги не знайшла відгуку і в душах його товаришів по коаліційному уряду.”Мені ця кампанія видалася дуже невдалою”, – заявив в інтерв’ю місцевій радіостанції міністр сільського господарства країни Луїс Планас. – “Вона несправедлива щодо всієї м’ясної промисловості країни, яка дає вагомий внесок в економіку”, – додав він.

Відкритий лист до Альберта Гарсона

Погляди міністра сільського господарства поділяють і представники шести асоціацій виробників м’ясних товарів, які написали Гарсону відкритого листа. У ньому вони звинуватили міністра в тому, що той завдає удар по репутації цілої галузі промисловості, де працюють близько 2,5 млн працівників і яка щорічно експортує в інші країни свою продукцію на суму майже в 9 млрд євро.

Прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес також висловився щодо цієї ситуації. На прес-конференції в Литві, де він перебував з офіційним візитом, Санчес підкреслив, що ніщо не може зрівнятися з хорошим біфштексом.

Альберто Гарсон під таким шквалом критики спробував виправдатися і виступив на державному телеканалі, щоб пояснити справжні мотиви і цілі свого походу проти м’ясоїдів. Він підкреслив, що зовсім не закликає повністю відмовитися від м’ясних продуктів, які давно стали частиною іспанської культурної спадщини і на яких тримається значна частина економіки країни.

Також читайте, що в ЄС збільшується кількість випадків АЧС серед домашніх і диких свиней.

Джерело: BBC Україна.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *