promo-zsm
promo-zsm

Аргентина на місяць зупинить експорт яловичини

Аргентина на місяць зупинить експорт яловичини
НС_CIAB_АМГ

За першими оцінками консорціуму ABC Meat Exporters, галузь може зазнати збитків до 250 мільйонів доларів.

Аргентинський уряд планує зупинити експорт яловичини щонайменше на 30 днів, щоб стабілізувати ціни на внутрішньому ринку. Яловичина є однією з найбільш продаваних продуктів з Аргентини на експортних ринках, і за останні кілька років спостерігається зростання попиту з боку Китаю. В даний час Аргентина посідає четверте місце серед найбільших світових експортерів яловичини, в 2020 році було експортовано близько 900 000 тонн на загальну суму 2,5 мільярда доларів.

Нагадаємо, вже з’являлась інформація щодо зменшення експорту яловичини.

Джерела з Міністерства промислового розвитку та м’ясопереробної галузі підтвердили цю новину принаймні двом місцевим ЗМІ та інформаційному агентству, сказавши, що цей захід буде діяти “доки внутрішній ринок не буде забезпечений”, повідомляє “Буенос-Айрес Таймс”. 

Єдине офіційне повідомлення уряду говорить про декілька заходів, які необхідно вжити, щоб зупинити інфляцію на внутрішньому ринку м’яса. “Як наслідок стійкого зростання ціни на яловичину на внутрішньому ринку, національний уряд вирішив здійснити комплекс надзвичайних заходів, спрямованих на упорядкування роботи сектору, обмеження спекулятивних практик, поліпшення відстеженя і контролю експорту та уникнення практики ухилення від сплати податків у зовнішній торгівлі”.

Однак, згідно з деякими джерелами, не всі скорочення можуть бути включені в резолюцію. Минулого тижня президент Альберто Фернандес попередив, що вживатиме заходів для зменшення тенденції до подорожчання. “Зростання можна пояснити міжнародними цінами, але також вірно, що перенесення цієї вартості на внутрішні ціни не є обгрунтуванним. Чесно кажучи, немає жодної причини, крім збільшення споживання, які можуть пояснити те збільшення, що відбулось в березні і квітені. Я радий, що Аргентина експортує м’ясо, але не тому, що вони змушують аргентинців платити ціну, яку вони змушені платити за м’ясо [зараз]. Я з великим занепокоєнням спостерігав за подіями в березні та квітні, і я не хочу сидіти склавши руки. Я рішуче налаштований подбати про питання ціни і навести порядок”, – заявив глава держави в інтерв’ю каналу новин C5N.

За останні 12 місяців загальний ріст цін в Аргентині склав 46,3%. Однак ціни на м’ясо за той самий період зросли на 64,7%. Ціни на яловичину, як правило, зростають в Аргентині в кінці року, і тоді вони традиційно починають поступове зниження. Однак 2021 року цього не відбулося, і зростання тривало до травня, незважаючи на заходи, які вже вживали як урядовці, так і представники галузі.

Хоча уряд ще не опублікував офіційного звіту, інформація про зупинку експорту яловичини просочилася членами Консорціуму аргентинських експортерів м’яса та викликала шквал гнів серед фермерів та м’ясокомбінатів. 

Ніколас Піно, кандидат на посаду керівника Спілки аргентинського сільського товариства, прокоментував у своєму акаунті у Twitter. “Без експорту немає виробництва. Знову наші сусіди святкують, що ми залишаємо для них відкритими двері на експортні ринки”.

Експорт яловичини з Аргентини постійно зростав протягом останніх 4 років, при цьому Китай, Ізраїль та Чилі були основними імпортерами, а за даними Палати промисловості та торгівлі експорт м’яса та субпродуктів з Аргентинської Республіки (CICCRA) у першому кварталі 2021 року почався на підвищеному рівні.

Джерело: Euromeatnews

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *