Африканська чума свиней у світі перестає бути проблемою №1 для свинарів.
Першим у 2023 році Вʼєтнам повідомив про успіх у профілактиці АЧС і запуск комерційного використання та продажу вакцини проти АЧС в перші 5 країн. Через кілька місяців після цього Росія теж оголосила про успішні випробування власної вакцини проти АЧС. Як повідомляється, вакцинний штам був розроблений Російським федеральним дослідницьким центром вірусології та мікробіології. Керівник центру Денис Колбасов розповів, що під час випробувань імунізовані тварини заражалися АЧС, але замість того, щоб померти перенесли хворобу у легкій формі.
Російський федеральний центр здоров’я тварин, ще одна державна установа, яка займається розробкою вакцини проти АЧС, попередила, що кроки після початкових польових випробувань будуть складними. Зокрема, вчені заявили, що одержані штами ще мають пройти генетичне редагування.
Однак у вузькому колі світових експертів у боротьбі з АЧС існує думка, що Росія вже не перший рік використовує на промислових свинокомплексах власну вакцину проти АЧС, що забезпечує збереженість поглівʼя свиней у регіонах з високою концентрацією свиней, зокрема в Білгородській області, де на свинокомплексах утримується 4 млн голів.
Читайте також:
В Україні понад 6 місяців триває дискусія щодо доцільності початку реєстрації в Україні для профілактики АЧС Вʼєтнамської вакцини AVAC створеної спільно з вченими із США. У той же час, поява спалахів АЧС в Україні зростає в геометричній прогресії. Почастішали також повідомлення від свинарів з різних регіонів України про нові і нові випадки нелегального продажу свиней інфікованих АЧС вже і зі свинокомплексів, що несе загрозу для існування всієї галузі свинарства України.