4 травня 2023 року відбудеться засідання Робочої групи «З питань розвитку м’ясної галузі» при Міністерстві аграрної політики та продовольства України, створення якої ініціювала Асоціація «М’ясної галузі». Одне з найголовніших питань, які обговорять представники галузі із головою групи першим заступником Мінагрополітики Тарасом Висоцьким – прискорена реєстрація вакцини проти африканської чуми свиней (АЧС).
Десятиліття інтереси бізнесу в свинарстві в Україні, на відміну від країн ЄС та Азії були незахищені від найбільшого ворога – вірусу африканської чуми свиней (АЧС).
Спроба ГС «Центр підвищення ефективності в тваринництві» в 2020 році запустити компенсації свинокомплексам за свиней у випадку АЧС – була заблокована галузевим обʼєднанням свинарів. Нелегальний продаж інфікованих АЧС свиней продовжував наносити збитки та знищувати підприємства галузі.
Для довідки: ТОВ та ГС «Центр підвищення ефективності в тваринництві» – це об’єднання експертів, фермерів, підприємств і організацій, які прагнуть розвитку свинарства в Україні.
«Ми захищаємо інтереси бізнесу в свинарстві незалежно від розміру бізнесу, агрохолдинг це чи, середній або малий фермер. Сучасні передові технології в генетиці, годівлі, менеджменті мають стати однаково доступні всім учасникам, а Україна піднятися на вищу сходинку – із провідного експортера зерна перетворитися на провідного експортера продуктів з доданою вартістю створеною в Україні», – Микола Бабенко, керівник ГС та ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві».
Нарешті у 2023 році українські підприємці отримали можливість подолати АЧС.
В’єтнамська компанія AVAC Vietnam розробила та успішно провела випробування вакцини проти АЧС, розпочала її реєстрацію та комерційне використання у Вʼєтнамі, Філіппінах, Малайзії, Індії та інших країнах Азії та Європи. Микола Бабенко підтвердив досягнення домовленості на вигідних для України умовах та підписання договору з AVAC Vietnam на постачання вакцини проти АЧС в Україну. Зараз розпочата робота з реєстрації вакцини в Україні.
“Багато років та зусиль ми витратили, щоб українські свинарі стали конкурентоздатними та захищеними у глобальному ринку. Ми вже отримали найнижчу собівартість українських свиней в світі завдяки найінноваційнішій генетиці свиней, скоротили період відгодівлі і витрати кормів до рівня кращих свинокомплексів в світі. Тепер залишилося вирішити проблему із недопущенням нелегального продажу свиней, інфікованих АЧС, що робив бізнес у свинарстві вразливим, і, можна сказати, українське свинарство стане цивілізованим, сучасним бізнесом” – резюмує Микола Бабенко.
Читайте також: