promo-zsm
promo-zsm

Українські свинарі отримали можливість подолати АЧС – Микола Бабенко

Українські свинарі отримали можливість подолати АЧС – Микола Бабенко
pigcentre

4 травня 2023 року відбудеться засідання Робочої групи «З питань розвитку м’ясної галузі» при Міністерстві аграрної політики та продовольства України, створення якої ініціювала Асоціація «М’ясної галузі». Одне з найголовніших питань, які обговорять представники галузі із головою групи першим заступником Мінагрополітики Тарасом Висоцьким – прискорена реєстрація вакцини проти африканської чуми свиней (АЧС).

Десятиліття інтереси бізнесу в свинарстві в Україні, на відміну від країн ЄС та Азії були незахищені від найбільшого ворога – вірусу африканської чуми свиней (АЧС).

Спроба ГС «Центр підвищення ефективності в тваринництві» в 2020 році запустити компенсації свинокомплексам за свиней у випадку АЧС – була заблокована галузевим обʼєднанням свинарів. Нелегальний продаж інфікованих АЧС свиней продовжував наносити збитки та знищувати підприємства галузі.

Для довідки: ТОВ та ГС «Центр підвищення ефективності в тваринництві» – це об’єднання експертів, фермерів, підприємств і організацій, які прагнуть розвитку свинарства в Україні.

«Ми захищаємо інтереси бізнесу в свинарстві незалежно від розміру бізнесу, агрохолдинг це чи, середній або малий фермер. Сучасні передові технології в генетиці, годівлі, менеджменті мають стати однаково доступні всім учасникам, а Україна піднятися на вищу сходинку – із провідного експортера зерна перетворитися на провідного експортера продуктів з доданою вартістю створеною в Україні», – Микола Бабенко, керівник ГС та ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві»

Нарешті у 2023 році українські підприємці отримали можливість подолати АЧС. 

В’єтнамська компанія AVAC Vietnam розробила та успішно провела випробування вакцини проти АЧС, розпочала її реєстрацію та комерційне використання у Вʼєтнамі, Філіппінах, Малайзії, Індії та інших країнах Азії та Європи. Микола Бабенко підтвердив досягнення домовленості на вигідних для України умовах та підписання договору з AVAC Vietnam на постачання вакцини проти АЧС в Україну. Зараз розпочата робота з реєстрації вакцини в Україні.

“Багато років та зусиль ми витратили, щоб українські свинарі стали конкурентоздатними та захищеними у глобальному ринку. Ми вже отримали найнижчу собівартість українських свиней в світі завдяки найінноваційнішій генетиці свиней, скоротили період відгодівлі і витрати кормів до рівня кращих свинокомплексів в світі. Тепер залишилося вирішити проблему із недопущенням нелегального продажу свиней, інфікованих АЧС, що робив бізнес у свинарстві вразливим, і, можна сказати, українське свинарство стане цивілізованим, сучасним бізнесом” – резюмує Микола Бабенко.

Читайте також:

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *