promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 3 – 9 квітня 2023 року

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 3 – 9 квітня 2023 року
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 3 – 9 квітня 2023 року: 72-73 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на свиней наступного тижня буде на рівні 72-73 грн/кг.

Свинарство має стати “страховим полісом” для рослинництва. А партнерство у всьому ланцюгу має прийти на заміну протистоянню виробників і переробників, щоб забезпечити прибутковість і вирощування, і переробки в довгостроковій перспективі.

На розвиток мʼясної галузі буде націлена робота в 2023 році і Робочої групи з розвитку мʼясної галузі при Мінагрополітики, створення якої ініціювала Асоціація “Мʼясної галузі”.

Замість 10 млн т зернових українське свинарство в 2022 році використало лише 2 млн т. Враховуючи, що собівартість свиней вирощених в Україні – найнижча в світі, мʼясна галузь та свинарство мають бути експортоорієнтованими. Однак за минулі 10 років жодного року Україна не забезпечувала, навіть, споживання свинини власним виробництвом, через блокування розвитку свинарства в Україні в минулі роки. В Бельгії, що в 20 разів менша за Україну, на свинокомплексах утримується свиней в 2 рази більше ніж в Україні до війни.

Підприємства мʼясної галузі України переконані у перспективності розвитку свинарства в Україні.

На німецькій біржі VEZG на наступний тиждень ціни на напівтуші кондиційних свиней – 2,33 євро/кг (95,06 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,75 євро/кг (71,4 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живих свиней – 8,35 злотих/кг (72,23 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 7,40 – 9,00 злотих/кг (64,01 – 77,85 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🟢 2,37 €/кг (+2%) у ЄС
🔻 1,50 €/кг (-11%) у Бразилії
🔻 1,60 €/кг (-2%) у США
🟢 1,36 €/кг (+2%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Свинина з України могла б зайняти своє місце в глобальному ринку і простимулювати розвиток мʼясної галузі і свинарства України.

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *