promo-zsm
promo-zsm

В Херсонській області виявлено АЧС

Виявлено АЧС на Херсонщині
pigcentre

У дикій фауні НПП Нижньодніпровський Дар’ївської ОТГ Херсонського (Білозерського) району Херсонської області 26 липня виявили захворювання африканської чуми свиней (АЧС). Це підтвердило лабораторне дослідження Одеської регіональної державної лабораторії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів від 26 липня 2021 року № 002815 п.м./21.

У зв’язку з цим спеціалістами Білозерської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводиться:

  • роз’яснювальна робота з населенням;
  • клінічний огляд свиней приватного сектору;
  • обхід дворів приватного сектору с. Понятівка для виявлення наявного поголів’я свиней;
  • обстеження сміттєзвалищ на території Дар’ївської ОТГ на предмет виявлення трупів свиней;
  • відібрано проби крові від свиней приватного сектору с. Понятівка (виконання плану заходів в зоні захисту, рішенням ДНПК при Херсонській ОДА від 26.07.2021р. №6).

28 липня відбулася нарада-семінар з фахівцями Білозерської районної лікарні ветеринарної медицини. На заході особливу увагу було зосереджено на «Інструкції з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней», щодо профілактики та недопущення занесення вірусу африканської чуми свиней в приватні господарства, сільськогосподарські підприємства та мисливські угіддя.

А саме: відпрацювання оперативних дій, спрямованих на недопущення розповсюдження вірусу АЧС на територію району, відбір проб, епізоотичне розслідування причин захворювання свиней на АЧС, утилізація тварин та відходів, знезараження території.

Спеціалістам доведено інформацію рішення ДНПК при Херсонській обласній державній адміністрації від 26 липня 2021 року № 6 про «План заходів щодо ліквідації спалаху африканської чуми свиней в дикій фауні НПП Нижньодніпровський Дар’ївської ОТГ Херсонського (Білозерського) району Херсонської області, недопущення поширення захворювання».

Також читайте про те, що Китай може зменшити імпорт свинини у 2 половині 2021 року.

Джерело: ДПСС в Херсонській області.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *