promo-zsm
promo-zsm

Асоціація свинарів прагне росту ціни на свинину для населення

Асоціація свинарів прагне росту ціни на свинину для населення
pigcentre

Керівництво Асоціації “Свинарі України” (АСУ) опублікувало звернення, де виступає категорично проти прийняття законопроекту №5425, яким передбачено повернення ПДВ 20% на окремі групи товарів, зокрема на живих свиней, наслідком якого є зниження ціни на свинину для населення.

У зверненні керівництво АСУ вказало, що наслідками законопроекту №5425 стануть зниження цін на м’ясну та молочну продукцію для населення, яке призведе до збільшення попиту на відповідні товари, посилення конкурентоспроможності представників переробної галузі, які працюють чесно та сумлінно сплачують податки, детінізація ринку та зменшення фальсифікату. АСУ виступає категорично проти цього законопроекту і, відповідно, проти перелічених позитивних наслідків.

АСУ прогнозує мовби подальший ріст собівартості свиней через необхідність компенсувати різницю 6% ПДВ. Але насправді ціни на зернові зменшилися відповідно до зменшення ПДВ на них. Повернення ПДВ 20% на живих свиней ніяк не впливатиме на собівартість та прибутки свинарів. Прикладом свинарству слугує птахівництво, яке відмовилося від зменшення ПДВ на птицю до 14% і залишили 20%, а ціни на агрокультури та їх споживання у птахівництві аналогічні. Повернення ПДВ 20% на свиней поверне в рівні конкурентні умови виробників червоного і білого м’яса, вважають в Асоціації “М’ясної галузі”.

Також в АСУ стверджують, що ціни на м’ясо в Україні не змінилися, тобто Закон про зниження ПДВ до 14% на свиней не мав ніякого ефекту для споживачів чи переробних підприємств. Така заява не відповідає дійсності, на практиці, через зниження ПДВ лише на свиней до 14%, ціни на червоне м’ясо для населення виросли в середньому на 10 грн/кг. 

Що насправді відбулось з ціною?

Як заявляють представники переробної галузі, ріст цін на м’ясо – призведе до подальшого зменшення попиту на нього. Переробники частково змушені стримувати ріст цін на м’ясо лише за рахунок зниження власного прибутку. Якщо порівняти ціни на свиней в січні-лютому 2021 року (20% ПДВ) та березні-травні 2021 року (14% ПДВ) – ріст цін на свиней досягав 20%. Масово переробні підприємства скаржаться, що працюють майже без прибутку, а сама переробна галузь через негативну рентабельність може піти у тінь лише для того, щоб вижити.

Нагадаємо, що за останні 5 років, середньодушове споживання свинини в Україні впало з 22 до 14 кг/рік – показник на рівні найбідніших країн Африки і в 2-3 рази менший ніж у сусідніх з Україною країнах – Росією, Білорусією, Польщею та рештою країн ЄС.

Переплата ціни на свинину досягала 20 грн/кг

Зараз населення змусили переплачувати 10 грн/кг свинини через знижене ПДВ до 14% лише на свиней. Ще 20 грн/кг переплата складала минулі роки через фальшування кормів, ветпрепаратів, псевдогенетику – що стало масовим явищем в українському свинарстві.

Споживання свинини в Україні має вирости мінімум вдвічі – до 30 кг в рік, для цього ціна на свинину має бути доступною.

Подальше приховування перевитрат, фальшування, корупції та нелегального ринку свиней інфікованих африканською чумою свиней (АЧС) – може стати точкою неповернення для цілих галузей – свинарства та м’ясної галузі – вважає Микола Бабенко, виконавчий директор Асоціації “М’ясної галузі”. Загальна сума перевитрат в свинарстві досягла 8 млрд грн в рік. Підживлення неефективного свинарства ще додатковими 10 грн/кг переплати в ціні через зниження ПДВ до 14% лише на живих свиней зробить біднішим лише населення і зменшить споживання свинини.

Зменшення ПДВ до 14% на свиней і залишення ПДВ 20% на свинину – справжня афера тих, хто не бажає позитивних змін у свинарстві і прагне його подальшій стагнації. Шляхом обману, під виглядом “зменшення цін” на м’ясо, насправді, населення примусили платити за свинину на 10 грн/кг більше. А при цьому на комбікорми, премікси, ветпрепарати, паливно-мастильні матеріали – вхідне ПДВ залишилося для свинокомплексів 20%, що очевидно призведе до його надлишку на ПДВ рахунках та необхідності компенсації з бюджету.

Задля збереження і розвитку свинарства і м’ясної галузі законопроект №5425 має бути прийнятим Верховною Радою невідкладно. Наступним кроком в Асоціації “М’ясної галузі” бачать зниження ПДВ на весь ланцюг, але це стане можливим, ймовірно, не раніше 2023 року. 

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *