promo-zsm
promo-zsm

Експерт розповів як зниження ПДВ на агропродукцію вплинуло на м’ясну галузь

Зниження ПДВ загнало в глухий кут половину агробізнесу — експерт
НС_CIAB_АМГ

Як вплинуло зниження ставки ПДВ до 14% на ціноутворення на м’ясо за перші три місяці дії Закону №1115-ІХ? Як зараз на практиці діє увесь ланцюг від вирощування живих тварин до рітейлу? Як зниження ПДВ вплинуло на ваше підприємство?
На ці питання відповів голова Ради Асоціації “М’ясної галузі” та директор ТОВ МК “М’ясний” Олександр Скорик під час прес-конференції “Повернення ПДВ 20% на живих тварин і молоко для стабілізації цін на м’ясну та молочну продукцію”.

“З 1 березня ми почали працювати згідно з Законом №1115-ІХ. На практиці виявилось, що наше підприємство живими грошима почало доплачувати 7,2%, тому, фактично, ціна на продукцію зросла на 7,2% у точному вимірі або на 6-10% по категоріям”, – сказав експерт.

Яким чином зниження ПДВ вплинуло на збільшення фальсифікату та тінізацію ринку?

За словами Олександра Скорика, через зниження ПДВ з’явилась додаткова вигода для тіньового ринку, тому що різниця фактична між тіньовим ринком і легальним бізнесом стала складати 10%. Через зниження ПДВ до 14% нелегальні бійні почали працювати з більшою інтенсивністю, бо побачили явні переваги перед нами – легальними переробниками, а це означає – збільшення фальсифікату.

“Таким чином легальна м’ясна галузь опинилась на грані банкрутства”, – заявив він. – “Це може привести до того, що м’ясопереробні підприємства будуть або вимушені зупинити виробництво, або йти в тінь, щоб вижити”.

Голова Ради Асоціації також наголосив, що зміни до законопроекту необхідно внести терміново та вивести живих тварин з-під оподаткування 14% та повернути 20% на весь ланцюг. Це влаштовує і м’ясопереробні підприємства, і партнерів свиноводів. Законопроект треба прийняти у першому читанні: за основу і в цілому, оскільки прийняття в другому читані буде перенесено на осінь, а це – додаткові збитки для м’ясної і молочної галузей. 

“Це єдине рішення, яке допоможе знизити вартість продукції на 6-10% і буде вирівняна різниця з легальним бізнесом і тими, хто не сплачує ПДВ або використовує “сірі” схеми та скрутки”, – наголосив Олександр Скорик. – “М’ясна галузь терміново потребує змін до законодавства. Якщо не внести зміни – то галузь буде доведена до межі банкрутства”.

Чи відбудеться підвищення роздрібних цін на м’ясо?

За словами експерта, при коригуванні законопроекту – по м’ясній галузі ціна для споживача зміниться в сторону зниження на 7-10%.

“Так працює ринок. Ми працюємо для того щоб цінник для споживача був нижчий”.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *