Федеральний міністр сільського господарства Джулія Кльокнер і її китайський колега Тан Ренцзьянь провели відеоконференцію. У ході перемовин вони домовились про короткостроковий обмін на тему африканської чуми свиней між німецько-китайською групою експертів. Мета – відновити експорт свинини.
Федеральний міністр сільського господарства Джулія Кльокнер та її китайський колега Тан Ренцзянь обмінялися думками щодо поточних питань у сільськогосподарських відносинах країн. Про це федеральне міністерство сільського господарства повідомило в прес-релізі. Розмова відбулася в рамках 6-ї німецько-китайської урядової консультації. В результаті, наприкінці квітня відбудеться зустріч двох кабінетів міністрів.
Двостороння дискусія була зосереджена, серед іншого, на впливі африканської чуми свиней (АЧС) на торгівлю. Федеральний міністр Юлія Кльокнер пояснила поточну ситуацію в Німеччині своєму китайському колезі і підкреслила, що популяція домашніх свиней не має АЧС. Спалах був виявлений на території двох федеральних земель у диких кабанів, Німеччина доклала значних зусиль з біобезпекою, освітою і полюванням, тестовими заходами і будівництвом огорожі та координувалася з сусідніми країнами. Ось чому концепція регіоналізації, тобто розмежування територій, на які впливає зупинка експорту на основі спалаху, є успішною в ЄС, а також може бути передана на експорт. Обидва міністри домовилися очолити і створити відповідну групу, щоб можна було разом рухатися вперед на цю тему.
За словами федерального міністра, мета зрозуміла: “Ми хочемо, щоб угода відновила торгівлю. Саме тому домовленість про інтенсивні переговори німецько-китайської групи експертів є важливим кроком”.
Які кроки вже передували цьому?
Нагадаємо, що декілька країн, серед яких Сінгапур та В’єтнам, вже зняли заборону на експорт свинини з Німеччини.
Читайте також:
Сінгапур дозволив імпорт свинини з Німеччини
Читайте також:
В’єтнам також скасовує обмеження на імпорт німецької свинини
Нещодавно Німеччина заявила про те, що будівництво паркану вздовж кордону Німеччина-Польща майже завершено. Крім того, фонди ЄС виділять 9 мільйонів євро на компенсацію витрат та боротьбу з АЧС у Німеччині.
Читайте також:
Паркан вздовж кордону Німеччина-Польща майже завершено
Читайте також:
Для Німеччини виділять €9 мільйонів на боротьбу з АЧС
Що кажуть аналітики про експорт свинини з Німеччини?
Аналітики Rabobank скептично ставляться до того, що Китай може регіоналізувати експорт свинини з Німеччини. Згідно з нещодавнім звітом, аналітики вважають малоймовірним скасування заборон на імпорт з Німеччини раніше середини поточного року.
“Щотижня у нас є кілька нових випадків, це далеко не під контролем”, – сказав Тім Кох, аналітик тваринництва в AMI. «Деякі треті країни відкривають кордон для німецького м’яса свиней, але це все порівняно низька кількість. За останній рік Китай імпортував більше м’яса, ніж усі інші країни разом “.
Наразі у Німеччині нараховується більше 1000 випадків захворювання АЧС диких кабанів.
“Для скасування усіх обмежень експорту німецької свинини треба пройти довгий шлях”, – сказав Удо Хеммерлінг, заступник генерального секретаря профспілки фермерів DBV.
З використанням: thepigsite.com, euromeatnews.com