promo-zsm
promo-zsm

Три кити від яких залежить успішний бізнес у свинарстві!

Три кити від яких залежить успішний бізнес у свинарстві!
pigcentre

Успіх бізнесу у свинарстві залежить від трьох основних складових – правильно обрана генетика, якісна годівля та належні умови утримання.

Це саме ті три кити, які дозволять вам отримати максимальний результат, що визначатимуть розмір прибутку. 

До вибору генетики свиней треба підійти з усією відповідальністю, адже це –  фундамент вашого успіху

Потрібно вивчити та врахувати головні показники, і тут не завжди більше означає краще. Наприклад, є свиноматка однієї генетичної компанії, в якої народжується 16 живих міцних поросят з середньою вагою 1,5 кг, а є свиноматка другої генетичної компанії, що народжує 18 поросят, з середньою вагою 700 грам і більшим відсотком падежу на маточнику, буває до 30%. 

Чи правильним буде взяти до уваги тільки кількість народжених поросят і обрати другу свиноматку? 

Звісно ж ні!  Більш того, потрібно врахувати ще кількість робочих сосків та молочність свиноматки, адже нездатність свиноматки самостійно вигодувати потомство, несе за собою додаткові затрати не тільки кваліфікованих і відповідальних доглядачів, а й кормів та медикаментів. Міцні та крупноплідні поросята краще їстимуть, швидше ростимуть і будуть більш стійкими до захворювань.

Ще потрібно врахувати особливості та традиції свинарства в конкретних країнах. На великих свинокомплексах, як в Україні, США, Мексиці, зазвичай догляд у маточнику гірший, ніж на малих сімейних фермах, як, переважно, в  ЄС.  

Відповідь на питання «З якою генетикою в Україні я зароблю більше?» стає очевидною.

Далі годівля. 

Саме годівля розкриє потенціал росту свиней до 140 кг за 6 місяців

Але головним показником, що характеризує ефективність роботи свинокомплексу є – собівартість, у тому числі, собівартість годівлі. Тільки скоротивши на 1-2 місяці строк відгодівлі свиней можна додатково заробити 600-1200 грн на кожній свині.

Ефективна (точна) годівля можлива лише завдяки збалансованому раціону для кожної технологічної групи. Найкраще, коли раціони розробляються спеціалістами, з урахуванням всіх потреб тварин по поживним речовинам. Дешевий корм не означає дешевшу відгодівлю, а часто, навпаки.

Третій крок – це забезпечення належних умов  утримання, насамперед, температура, вентиляція та доступ до води та кормів

Собівартість відгодівлі свиней однаково може вирости із зниженням температури у приміщеннях утримання і із її зростанням. В першому випадку свині споживають корм, який піде не в ріст, а в зігрівання, у другому – зменшать споживання кормів і відгодівля значно подовжиться в часі.

Дослідження показали, що прохолодна вода збільшує споживання кормів у літній час. Вода завжди має бути доступною. Якість води завжди важлива, особливо у літній час, коли споживання води свинями зростає на 10-20%. А в зимовий час, холодний стрес може стати проблемою для управління і годівлі.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *