promo-zsm
promo-zsm

США не планує допустити АЧС в країну

США планує не допустити АЧС в країні
pigcentre

Доктор Дейв Піберн, головний ветеринар Національної комісії зі свинини, розповів про поширення африканської чуми свиней на Всесвітній виставці свинини. Він хоче, щоб американські виробники розуміли, що АЧС все ще існує та має великі наслідки у всьому світі.

Дейв Піберн запевняє, що передача хвороби за останній рік суттєво зменшилася. Проте причиною цього стало саме зменшення кількості міжнародних подорожей. Сам вірус – не слабшає. АЧС все ще прогресує в окремих частинах Європи та Азії.

«Нещодавно ми спостерігали спалах на великій фермі в Польщі, в північній частині країни», – сказав доктор. «Ця ферма розташована вздовж річки, яка межує з Німеччиною, тому це є загрозою для нових районів у Німеччині, де продовжують знаходити диких свиней, що інфікувалися хворобою. Спалахи АЧС також все ще виникають на Філіппінах та в Китаї».

Національна рада зі свинини США провела консультацію з ветеринарами, які подорожують до Китаю або перебувають там тривалий час. Рада дізналася, що афиканська чума свиней продовжує поражати багато голів. Хоча в Китаї створили вакцини для запобігання поширенню АЧС, але відомо, що ці препарати працюють неякісно. Національній раді зі свинини також стало відомо, що в Китаї існує не один штам АЧС.

«Я спілкувався з одним ветеринаром у Китаї, який керує власною лабораторією, і він досліджує вірус, щоб виявити його штам», – сказав Піберн. «До нього приходять клієнти і кажуть: «Я знаю, що у мене на фермі АЧС, я бачу це, але скажіть що це за штам?». Китайський ветеринар сказав мені, що там, якнайменше, сім штамів».

Вірус продовжує поширюватися майже по всьому світу. Зокрема, АЧС повільно просувається і в Німеччині, здебільшого у Східному регіоні.  «Добре, що велика частина основного виробництва Німеччини не знаходиться на сході країни», – сказав Піберн.

Американський континент

Хвороба ще не виявлена ​​в Північній та Південній Америці, і американські виробники сподіваються зберегти таку ситуацію, оскільки США має систему нагляду, якою керує USDA. Національна рада зі свинини обговорила посилення цієї програми нагляду через важливість швидкого пошуку викорінення АЧС. Кордони не можуть зупинити захворювання, тому дуже важливо, щоб хворобу можна було швидко виявити та запобігти поширенню.

«У Китаї аграрна промисловість працює таким чином, що вони вивозять худобу на великі відстані для забою, тому в кінцевому підсумку вони переносять вірус АЧС з одного району країни в інший», – наголосив Дейв Піберн. «Тому ми придумали AgView».

AgView – це безкоштовне технологічне рішення від Національної ради зі свинини, яке допомагає виробникам будь-якого розміру та типу надавати інформацію про стан захворювань та дані про рух свиней державним службам з охорони здоров’я тварин.  

Також нагадаємо, що названо найбільші німецькі переробні підприємства по кількості забитих свиней у 2020 році.

Джерело: thepigsite.com.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *