promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 5 – 11 квітня

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 5 – 11 квітня
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогнозні закупівельні ціни на 5 – 11 квітня 2021 року: 40 – 41 грн/кг на свиней живою вагою.

Ціна 40-41 грн/кг є ринково обґрунтованою через надлишок пропозиції свиней на ринку і співставна з роздрібними середніми цінами на свинну лопатку без кістки в межах 100-110 грн, що на 10 грн/кг вже більше через зниження ПДВ до 14% тільки на свиней без зниження ПДВ на свинину. Ми про це писали.

Ціну 40 грн/кг з ПДВ 14% слід розуміти, як 42 грн/кг, якби ПДВ було 20%.

Ринкових причин для зміни ціни наразі немає. Ціна 40-41 грн/кг забезпечує прибуток для ефективних свинокомплексів та має покривати всі витрати на вирощування свиней з урахуванням подорожчання цін на корми. Так, якщо порівняти з цінами квітня 2020 року, то ціни на свиней на одному рівні. Аналітики Асоціації «М’ясної галузі» пояснюють це тим, що в період 2017-2020 рр в ціні на свинину населення переплачувало в середньому 20 грн/кг, що дорівнює 10 грн/кг живих свиней. Саме стільки складають перевитрати в свинарстві через фальшування з кормами та генетикою.

НС_CIAB_АМГ

Підняття цін на свинину на 20 чи 40 грн/кг, чого хотіли б свинарі для покриття їх перевитрат і в подальшому у поточній ринковій ситуації проблематичне – купівельна спроможність населення вкрай низька, а ріст ціни на свиней в лютому вже призвів до збільшення імпорту свинини в 3,5 рази у порівнянні з аналогічним періодом 2020 року, а через це пропозиція свинини стала в надлишку. Покупці мали можливість купити охолоджену свинину виробництва Іспанії в мережі Метро, а також з інших країн ЄС.

Ціна на свиней та ситуація у світі

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 5 – 11 квітня
Джерело: Євростат

Ціна на німецькій біржі VEZG цього тижня на напівтуші кондиційних свиней без змін – 1,50 євро/кг (50 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,12 євро/кг (37 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ. 

Згідно нещодавній аналітиці Євростату, очікується ймовірне збільшення виробництва свиней у ЄС у першій половині 2021 року. Крім того, аналітики прогнозують зменшення експорту до Китаю через відновлення поголів’я Китаю через АЧС. Хоча загалом експорт до Китаю все ще буде на високому рівні.

Динаміка цін у світі:

🟢 +5,06% у ЄС
🔻 -14,35% у Бразилії
🟢 +9,43% у США
🟢 +8,34% у Канаді

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Коментарі:

  1. Неправда,що свинина в Україні рентабельна.Собівартість вирощування зросла десь на 20-25% і становить біля 40 грн.Це на обійстях селян і невеликих фермерських господарств.А продавати по 40-41 грн невигідно,хіба-що за кізяк.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *