promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 22 – 28 березня

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 22 – 28 березня
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогнозні закупівельні ціни на 22 – 28 березня 2021 року: 39 – 40 грн/кг на свиней живою вагою.

Ціна на живих свиней наступного тижня, ймовірно, зменшиться на 1 грн/кг

На зменшення ціни впливають такі ж фактори, що і минулого тижня, а саме:

  1. Зменшення податкового кредиту на 6% з 20% до 14% з 01.03.2021 року, який м’ясопереробникам, які працюють легально, довелося часто компенсовувати за рахунок власної націнки. Нелегальні бійні ж ніяких змін не відчули і їх пропозиція стала привабливішою від білого ринку, детальніше у відео.
  2. Різкий ріст імпорту свинини в 3,5 рази в лютому 2021 року у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.
  3. Початок посту перед Великоднем і традиційне зменшення споживання м’яса.

Ціни у торгових мережах протягом двох останніх тижнів впали в середньому на 4-6 грн/кг. Аналізуючи це, можна констатувати – попит на свинину зменшився, а пропозиція свинини в надлишку.

НС_CIAB_АМГ

Надлишок пропозиції свинини в Україні може призвести до подальшого зниження ціни на свиней і ще більше вдарити по рентабельності вирощування. Асоціація “М’ясної галузі” активізувала роботу з відкриття нових ринків збуту свинини для м’ясопереробних підприємств, погодження умов для експорту української свинини в країни Азії та Африки. Консолідація переробників і виробників не лише зупинить падіння ціни на свиней, а і дозволить забезпечити збільшення цін на свиней в Україні. Відтак і збільшення прибутків вирощування і переробки. Так відбулося в Бразилії, яка завдяки експорту не лише подвоїла ціни на свиней, а і збільшила поголів’я свиней на 24%.

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 22 – 28 березня

Джерело: Євростат

Ціна на свиней та ситуація у світі

Ціна на німецькій біржі VEZG цього тижня на напівтуші кондиційних свиней – 1,50 євро/кг (50 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,12 євро/кг (37 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ. 

MeatNews також повідомляв про те, що в лютому 2021 року поголів’я свиноматок в Китаї виросло на 34,1% в порівнянні з лютим 2020 року. Слід зазначити, що ріст відбувся всупереч прогнозам світових аналітиків. Таким чином Китай перевершує плани по відновленню поголів’я. Китай зараз не значно впливає на внутрішній ринок України, але в довгостроковій перспективі нинішні експортні потоки можуть зміститись з Китаю на інші ринки, зокрема і України. Тому вирощування і переробка мають стати конкурентними у глобальному ринку, як це зробили птахівники, що стали лідером з експорту курятини.

Динаміка цін у світі:
🟢 +10,23% у ЄС
🔻 -7,07% у Бразилії
🟢 +15,03% у США
🟢 +5,16% у Канаді

Прогнозні ціни на живця свиней в Україні можуть різнитися за регіональною ознакою, що пов’язано із неоднорідним розміщенням виробничих і переробних потужностей м’ясної галузі.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Коментарі:

  1. Влада доведе свинну галузь до ручки.А тоді ціни підуть угору,бо в Україні буде мало свиней.Приклад по ВРХ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *