promo-zsm
promo-zsm

Перша у світі вакцина проти африканської чуми свиней наближається до схвалення у світі

Перша у світі вакцина проти африканської чуми свиней наближається до схвалення у світі
pigcentre

Асоціація “М’ясної галузі” продовжує активно працювати над захистом інтересів української м’ясної галузі та збільшенням конкурентоспроможності м’ясної сировини і м’ясних продуктів вітчизняного походження. Одним з основних пріоритетів, які сприятимуть розвитку свинарства в Україні, є перемога над вірусом африканської чуми свиней (АЧС). Ми були першими, хто відреагував на появу можливості перемогти головного ворога свинарства, і ініціював процес реєстрації вакцини проти вірусу АЧС в Україні.

Представники ветеринарної медицини світу та США повідомили, що вакцини проти африканської чуми свиней, які випробовуються у В’єтнамі, демонструють обнадійливі результати та можуть стати значним кроком вперед у боротьбі з цією смертельною хворобою тварин, яка завдає великих збитків свинофермам по всьому світу.

Африканська чума свиней протягом багатьох років негативно впливала на світовий ринок свинини, завдаючи збитків у розмірі 250 мільярдів доларів. У 2018-2019 роках під час найсерйознішого спалаху близько половини домашнього поголів’я свиней в Китаї, найбільшому світовому виробнику, було знищено, що призвело до збитків понад 100 мільярдів доларів.

Грегоріо Торрес, керівник наукового відділу Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (WOAH), зауважив, що дві вакцини, які випробовуються в’єтнамськими компаніями, показують великий потенціал. Він сказав, що ще ніколи не було так близько до створення вакцини, яка могла б бути ефективною проти цієї хвороби.

Наразі серйозних спалахів африканської чуми свиней немає, проте експерти попереджають про можливість поширення хвороби, особливо в Китаї, що залишається одним із головних ризиків для світової свинарської галузі.

Дослідники Міністерства сільського господарства США (USDA) переглянули результати випробування однієї з вакцин, NAVET-ASFVAC (ослаблена жива вірусна вакцина), яку розробили спільно з в’єтнамською компанією NAVETCO (VET.HNO). Після успішних випробувань, де вакцина показала високу ефективність і відсутність ризиків для безпеки, було схвалено 600 тисяч доз для початкових продажів свинарям у В’єтнамі. Згідно з інформацією від USDA, перші 40 тисяч доз було успішно використано без виявлення будь-яких проблем з безпекою. Немає повідомлень про виникнення проблем після опоросу свиней, які були вакциновані, при належному ветеринарному контролі.

Друга вакцина, AVAC ASF LIVE, розроблена американськими дослідниками та комерціалізована в’єтнамською фірмою AVAC, була випробувана на більшій кількості свиней, ніж NAVET-ASFVAC під час пілотного впровадження.

Було доведено, що ефективність вакцини AVAC, яка вводиться свиням у віці від 8 до 10 тижнів, становить 95%. В даний час триває процес реєстрації вакцини, розпочате комерційне використання в багатьох країнах Азії, а також зацікавленість виявляють країни Європи. Завдяки підтримці Асоціації “М’ясної галузі” вдалося узгодити вигідні умови для України, підписати договір і розпочати підготовчу роботу щодо реєстрації вакцини в Україні. 

Джерело: REUTERS.COM

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *