promo-zsm
promo-zsm

УВАГА!!! Закон про повернення ПДВ 20% на свиней, ВРХ і молоко вступає в дію з 01.08.2021

УВАГА!!! Закон про повернення ПДВ 20% на свиней, ВРХ і молоко вступає в дію з 01.08.2021
pigcentre

Газета «Голос України» сьогодні, 31.07.2021 опублікувала Закон 1600-IX про повернення ставки ПДВ 20% на свиней, ВРХ та молоко. Відповідно Закон набирає чинності і буде застосовувати до податкових періодів з 01.08.2021.

Раніше в Асоціації “М’ясної галузі” повідомляли, що відбудеться з цінами із вступом Закону в дію:

«Можливі два варіанти, обидва вигідні для свинарства. Перший – ціни на свинину для населення зменшаться на 6-10 грн/кг – різницю між 14% та 20% ПДВ на свиней. Позитив свинарям – збільшення споживання свинини населенням. Через високу ціну м’яса і низькі доходи населення, споживання свинини з року в рік зменшується, тому ціни на свиней падають

Другий – ціни на свиней виростуть на 3-5 грн/кг живої ваги, а ціни на свинину для населення залишаться як є. І в одному, і в другому випадку, як видно, збільшення ПДВ на сировину не має негативного впливу на свинарство, прибутки м’ясопереробників від прийняття Закону – не змінюються, населення – споживачі свинини – в обох випадках нічого не втрачають».

М’ясопереробні підприємства Асоціації “М’ясної галузі” підтвердили, що ціни закупки свиней з ПДВ 14% будуть перераховані по факту на вищі з ПДВ 20%, а частина учасників асоціації вже в п’ятницю закупки свиней проводили по вищим цінам з ПДВ 20%.

Нагадаємо, що реалізація положень даного Закону:

  • часткове усуває фактори, що призвели до підвищення цін на м’ясо-молочні продукти;
  • припиняє податкову дискримінацію підприємств м’ясної та молочної галузей, що знаходяться в офіційному податковому полі, належним чином нараховують та сплачують ПДВ на вироблену продукцію;
  • недопустить поширення «сірих» схем реалізації та значної тінізації ринку м’ясо-молочної продукції.

Джерело: Голос України.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *