Компанія JBS USA заявила, що виплатила викуп у розмірі 11 мільйонів доларів кібер-зловмисникам, які минулого тижня зупинили операції в США та Австралії. У прес-релізі JBS повідомили, що переважна більшість об’єктів компанії вже працювали, коли був виплачений викуп.
Читайте також:
Кібератака призупинила роботу великих м’ясокомбінатів
Платіж, здійснений в біткойнах (300 BTC), був покликаний запобігти подальшому збою і обмежити потенційний вплив на ресторани, продуктові магазини і фермерів, які покладаються на JBS, сказав Андре Ногейра, генеральний директор JBS USA.
«Це було дуже важке рішення для нашої компанії і для мене особисто. Однак ми вважаємо, що це рішення потрібно було прийняти, щоб запобігти будь-якому потенційному ризику для наших клієнтів», – сказав Ногейра.
JBS USA має дев’ять заводів з виробництва яловичини, і є частиною JBS SA, бразильської компанії, яка є найбільшим у світі м’ясопереробником. На JBS USA припадає близько 23% виробництва яловичини в США. ФБР минулого тижня приписало напад російським хакерам: угрупуванням REvil і Sodinokibi. Федеральне бюро розслідувань заявило, що вони зосереджені на “притягнені відповідних кібер-суб’єктів до відповідальності”. Група кіберзлочиннців є “однією з найбільш спеціалізованих і досвідчених” у світі, заявили в ФБР. У свою чергу,
Читайте також:
Кібератака на м’ясокомбінати JBS була здійснена з Росії
«Тривають першочергові судові розслідування, остаточних визначень не прийнято. Результати попереднього розслідування підтверджують, що жодні дані компанії, клієнта або співробітника не були скомпрометовані”, – заявили в JBS USA.
Питання кібер-атак на підприємства США є актуальними. Президент США Джо Байден заявив, що на зустрічі з Володимиром Путіним буде піднято питання боротьби з кіберзлочинністю. Заява відбулась після схожої атаки на Colonial Pipeline (трубопровід в США, що постачає нафтопродукти та газ). Через це у США було введено режим надзвичайного стану.