promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 05-11 червня  2023 року

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 05-11 червня 2023 року
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 05-11 червня 2023 року: 83-84 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на свиней наступного тижня буде на рівні 83-84 грн/кг.

Асоціація «М’ясної галузі»  вже 5 років дбає про інтереси, як учасників асоціації, так і про розвиток всієї галузі, всього ланцюга виробництва (від вирощування до переробки). 

Ми віримо в Україну – прогресивну та економічно розвинену державу, і переконані, що м’ясна галузь – саме та галузь, яка має розвиватись і підтримувати економіку України навіть в умовах війни. Але зараз завдяки дешевому українському зерну розвивається м’ясна галузь сусідньої з нами Польщі. 

Польські фермери отримали новий ресурс – українську пшеницю, кукурудзу та сою за невисокими цінами і одразу ж почали його освоювати та збільшувати свої стада. І вже є результат – за інформацією Міністерства сільського господарства та сільського розвитку Польщі, у 2022 році експорт усіх видів м’ясних та молочних продуктів із країни збільшився на 37%. Дешева кормова сировина з України дозволила полякам у 2022 році зупинити багаторічний спад у м’ясній галузі. Польські фермери настільки збільшили закупівлю молодняку свиней у Німеччині, Данії та Нідерландах, що ціни на поросят у Європі підскочили вдвічі.

В 2022 році Польща встановила національний рекорд з імпорту поросят, витративши на це 400 млн євро, а поголів’я свиней у країні зросло до 9,6 млн голів, що стало позитивною новиною національного масштабу.

Програма розвитку «Нове свинарство 2025» ініційована Асоціацією “М’ясної галузі” ще в 2020 році спрямована на збільшення поголів’я свиней в Україні, що збільшить внутрішнє споживання зернових та  в умовах блокування експорту зерна забезпечить нам альтернативний внутрішній ринок збуту зернових без втрати прибутку.

На німецькій біржі VEZG на наступний тиждень ціни на напівтуші кондиційних свиней – 2,38  євро/кг (93,18 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,78 євро/кг (69,69 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живих свиней – 8,50 злотих/кг (73,24 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 7,90 -9,10 злотих/кг (68,07 – 78,41 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🟨 2,42 €/кг (0%) у ЄС
🔻 1,39 €/кг (-8%) у Бразилії
🟨 1,67 €/кг (0%) у США
🟢 1,20 €/кг (3%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *