promo-zsm
promo-zsm

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 8-14 травня 2023 року

Оприлюднено закупівельні ціни на живих свиней на 8-14 травня 2023 року
pigcentre

Аналітичний відділ Асоціації «М’ясної галузі» повідомив прогноз закупівельних цін на 8-14 травня 2023 року: 74-75 грн/кг на свиней живою вагою.

Прогнозується, що ціна на свиней наступного тижня буде на рівні 74-75 грн/кг.

Асоціація «М’ясної галузі» – це голос м’ясної галузі. Вона відстоює інтереси представників бізнесу від виробництва до переробки. 

Лише від початку 2023 року Асоціація домоглася змін, які матимуть величезний вплив на подальший розвиток тваринництва та м’ясної галузі в Україні: 

  • сформована Робоча група з питань розвитку мʼясної галузі при Міністерстві аграрної політики та продовольства України, створення якої ініціювала Асоціація “М’ясної галузі”.  Нарешті налагоджено діалог з керівництвом Мінагрополітики, який приведе до розкриття потенціалу м’ясної галузі, сприятиме її розвитку, та позитивно вплине на економіку України, навіть в умовах війни;
  • 28 квітня 2023 року АМГ прийняли до Асоціації м’ясних імпортерів та експортерів Південної Африки (Association of Meat Importers and Exporters, AMIE;
  • у 2023 році для українських свинарів нарешті з’явилася можливість подолати африканську чуму свиней (АЧС). В’єтнамська компанія AVAC Vietnam розробила та успішно провела випробування вакцини проти цього вірусу, розпочала її реєстрацію та комерційне використання у В’єтнамі, Філіппінах, Малайзії, Індії та інших країнах Азії та Європи. Миколі Бабенку – виконавчому директору Асоціації «М’ясної галузі» – вдалося погодити вигідні умови для України, підписати договір та почати реєстрацію вакцини в Україні.

У 2020 році Асоціація «М’ясної галузі» спільно з ТОВ «Центр підвищення ефективності в тваринництві» почала реалізацію міжгалузевої програми «Нове свинарство 2025». Основна мета —  нарощування поголів’я свиней в Україні у чотири рази (до 20 млн голів), збільшення виробництва свинини до 3 млн тонн, з яких 2 млн тонн – на експорт. 

На німецькій біржі VEZG на наступний тиждень ціни на напівтуші кондиційних свиней – 2,33 євро/кг (96,23 грн/кг), на напівтуші свиноматок – 1,78 євро/кг (73,51 грн/кг). Ціни вказані без ПДВ.

На польській біржі CennikRolnicze середня ціна на живих свиней – 8,65 злотих/кг ( 77,42 грн/кг). Діапазон цін на живих свиней: 8,00 – 9,50 злотих/кг ( 71,6 -85,02 грн/кг).

Джерело: Євростат

Динаміка цін у світі:
🟢 2,42 €/кг (+1%) у ЄС
🔻 1,48 €/кг (-1%) у Бразилії
🔻 1,35 €/кг (-7%) у США
🔻 1,20 €/кг (-6%) у Канаді

Усі ціни вказані за забійну вагу.

Довідково

Щотижня Асоціація “М’ясної галузі” готує аналітичний прогноз закупівельних цін на живих свиней забійних кондицій, який оприлюднює на сайті асоціації та надсилає всім зацікавленим.

Прогноз базується на оцінці поточного рівня споживання свинини, змін у структурі попиту та пропозиції, вагомих чинників, які визначають стан м’ясної галузі (сезонні коливання, надходження імпорту, зміни валютних курсів тощо).

Прогнозні ціни акумулюють статистичну інформацію щодо цінової динаміки на ринку та слугують орієнтиром для м’ясопереробних підприємств і свинокомплексів.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *