promo-zsm
promo-zsm

Польща встановила новий рекорд зараження АЧС

Польща встановила новий рекорд зараження АЧС
pigcentre

В 2021 році Польща встановила новий рекорд за кількістю ферм, які заразилися вірусом АЧС. За даними Генеральної ветеринарної інспекції Польщі, лише на початку жовтня цього року було зафіксовано 110 спалахів.

Попередній рекорд був встановлений в 2020 році. Тоді було заражено 103 фермерських господарств. Цілком ймовірно, що цього року кількість заражених ферм значно зросте. Проте більшість випадків АЧС на фермах відбуваються влітку. Це пов’язано зі збором врожаю – він може містити частинки вірусу із землі. До того ж, дикі кабани мають тенденцію наближатися до ферм саме влітку.

Джерело: pigprogress.net

Більша частина заражених ферм у 2021 році опинилася у Східній Польщі. Найбільшого удару вірусу зазнало Підкарпатське воєводство. Саме половина цьогорічних спалахів (55) відбулися там.

У Західній Польщі спалахи АЧС відбулися на 29 свинофермах

У частині Західної Польщі, до кордону з Німеччиною, у 2021 році було заражено 29 ферм. У трьох з них було більше 1000 свиней. Враховуючи ще 12 заражених ферм в минулому році, кількість карантинних господарств у Західній Польщі зараз становить 41.

Огорожі в Німеччині, що ускладнять міграцію дикого кабана з Польщі.

Найбільша ферма, яка заразилася цього року, була також у Західній Польщі, у провінції Любаш. Майже 16 000 свиней було в господарстві у березні, коли там виявили АЧС.

Африканська чума свиней існує в Польщі з 2014 року. На сьогоднішній день вірус виявили рівно на 450 фермерських ділянках. Переважна більшість цих господарств були порівняно невеликими – майже 350 з них мали менше 100 голів.

40 мільйонів євро допомоги

Нещодавно польський уряд виділив 40 мільйонів євро на підтримку галузі свинарства. За словами влади німецького штату Бранденбург, Польща робить недостатньо для боротьби з вірусом АЧС у популяції диких кабанів. Крім того, схоже, що Польща не прагне будувати паркан на кордоні, щоб запобігти міграції кабана в Німеччину.

Джерело: pigprogress.net.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *