promo-zsm
promo-zsm

ФАО: стало відомо, як зросли ціни на продукти харчування

ФАО: стало відомо, як зросли ціни на продукти харчування
НС_CIAB_АМГ

Згідно зі звітом щодо індексу цін на продукти харчування від ФАО, ціни на продовольчі товари на світовому ринку продовжили зростати. За даними організації ООН, зростання відбулося на 32,8% за річним обчисленням. 

Однак середні ціни на м’ясо на міжнародному ринку зробили перерву після 11 місяців безперервного зростання. Індекс цін ФАО на м’ясо у вересні практично не змінився порівняно з попереднім місяцем. У річному обчисленні цей показник зріс на 26,3%. 

Зокрема, ціни на яловичину та баранину зросли через знижену пропозицію в світі. Тоді як котирування м’яса птиці та свинини зменшились на тлі значних світових надлишків цього м’яса та зниження попиту в КНР та в Європі.

Ціни на решту продуктів харчування розвивалися наступним чином.

Індекс цін на зерно у вересні збільшився на 2,0% порівняно з попереднім місяцем. А світові ціни на пшеницю зросли майже на 4%. Та на 41% вище, ніж роком раніше – через посилення експорту на тлі високого попиту. 

Світові ціни на рис зросли і у вересні. А ціни на кукурудзу збільшились на 38% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Проте більшому росту протистояло покращення світових перспектив врожаю та початок збирання кукурудзи у великих масштабах в США та в Україні. 

«Серед найважливіших зернових культур найближчими тижнями пшениця буде в центрі уваги, оскільки відбувається швидке зростання цін на неї», – каже старший економіст ФАО Абдольреза Аббассіан.

Індекс цін на рослинну олію зріс на 1,7% за місяць. Проте з вересня 2020 року ціна на цей продукт збільшилася на 60 відсотків. Міжнародні ціни на пальмову олію досягли 10-річних максимумів. Цьому сприяв значний світовий попит, а також занепокоєння щодо нестачі робочої сили мігрантів на виробництвах в Малайзії. Світові ціни на рапсову олію також помітно подорожчали. А котирування соєвої та соняшникової олій – знизилися.

Індекс цін на молочні продукти з серпня збільшився на 1,5%.  Стійкий світовий попит на імпорт та сезонні фактори в Європі та Океанії збільшили міжнародні котирування на всі молочні продукти, особливо на вершкове масло.

Індекс цін ФАО на цукор був вище на 0,5 % порівняно з попереднім місяцем – і на 53,5% порівняно з роком раніше. Цукор збільшився в ціні через несприятливі погодні умови та підвищення цін на етанол у Бразилії. Нагадаємо, що ця країна є найбільшим експортером цукру у світі. Уповільнення світового попиту на цей продукт та перспективи його виробництва в Індії та Таїланді стримували підвищення.

Джерело: euromeatnews.com.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *