promo-zsm
promo-zsm

Африканська чума свиней виявлена на Харківщині

АЧС виявлена в Домініканській Республіці
pigcentre

На Харківщині запроваджуються карантинні обмеження у зв’язку з випадком африканської чуми свиней (АЧС).

Про це повідомляється на офіційному сайті Харківської ОДА.

Спалах хвороби зафіксовано 1 вересня в Національному природному парку “Слобожанський” Богодухівського району. Там було знайдено 9 померлих тварин.

Як зазначив головний державний ветеринарний інспектор Дмитро Волошко, відібрані проби від тварин було надіслано до регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби в Полтавській області.

“2 вересня ми отримали експертизу про підтвердження діагнозу африканської чуми свиней. Тому було винесено розпорядження про встановлення тимчасових карантинних обмежень з АЧС”, – повідомив Волошко.

Зокрема, було встановлено тимчасові карантинні обмеження з африканської чуми свиней в епізоотичному вогнищі терміном на 72 години. Визначили межі тимчасової зони захисту радіусом 3 км від епізоотичного вогнища, до якої належать територія НПП “Слобожанський”, частина населених пунктів с. Оленівське, с. Мурафа, с. Лісне Краснокутської селищної ради. Також визначили межі тимчасової зони спостереження – радіусом 10 км – від зовнішніх меж зони захисту.

Окрім цього, буде проведено облік усього поголів’я свиней в господарствах усіх форм власності в зоні захисту та спостереження. До того ж вирішили тимчасово заборонити переміщення живих свиней з карантинних зон.

Зараз поліція з’ясовує, за яких обставин свині інфікувалися африканською чумою.

Джерело: Unian

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *