promo-zsm
promo-zsm

В Німеччині зростає невдоволеність стратегією подолання АЧС

В Німеччині зростає невдоволеність стратегією подолання АЧС
pigcentre

Нещодавно вірус АЧС почав поширюватися серед домашніх тварин у Німеччині. Серед німецьких виробників вже зростає невдоволення щодо боротьби з хворобою.

Німецький союз фермерів вимагає більш послідовного підходу до боротьби з АЧС. У своєму прес-релізі голова правління союзу Губертус Берінгмайєр закликав провадити більш дієві заходи.

«Потрібна послідовна політика проти АЧС»

Берінгмайєр закликав до швидкого реагування, єдності та послідовної політики у боротьбі з АЧС. Нещодавні спалахи в 3 місцях розміщення домашніх свиней у Німеччині показали, що існуюча стратегія боротьби з вірусом є недостатньо дієвою.

Голова союзу заявив, що слід більше акцентувати увагу на полюванні кабанів на кордоні з Польщею. А також необхідний подвійний паркан на прикордонних річках Одер та Нейс, аби захистити Німеччину від польських кабанів. В Польщі вірус АЧС не контролюється.

«В даний час встановлено лише 1 паркан на кордоні. Крім того, фермери повинні часто перевіряти тварин у своїх господарствах. Вважаю, що дрібні домашні господарства мають припинити утримувати свиней, якщо недалеко від них відбулося зараження. Звісно, що вони мають отримати за це компенсацію», – сказав Берінгмайєр

Саксонія посилює заходи проти АЧС

Майже одночасно із спалахами захворювань, німецька земля Саксонія заявила про посилення боротьби з вірусом. Для подолання АЧС буде задіяно більше людей та фінансів. Влада Саксонії підрахувала, що лише цього року боротьба із хворобою обійдеться у 18 мільйонів євро.

Саксонський уряд заявив, що боротися з АЧС можна лише шляхом скорочення популяції диких кабанів. Крім того, кордони з Польщею доведеться закрити, щоб зупинити нові випадки. Станом на сьогодні, Саксонія повідомила про 313 заражених АЧС диких кабанів – випадки на цій землі з жовтня 2020 року.

Міністр соціальних справ Петра Кеппінг пояснила свою позицію. «Досвід останніх місяців та нинішня ситуація з першими випадками АЧС у домашніх свиней показує, що міністерствам країни потрібно об’єднатися, щоб ефективніше протистояти вірусу. Ми знаємо, що боротьба з цією хворобою є виснажливим завданням, але ми можемо впоратись, якщо поєднаємо свої сили».

Європейська комісія розуміє проблему АЧС

Також підвищений рівень занепокоєння можна помітити на рівні Європейської комісії. Комісар Стелла Кіріакідес з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів також висловила свої занепокоєння. До того ж, не тільки в Німеччині, але і в Естонії, зовсім недавно виявлені спалахи хвороби на 2 фермах.

Тому ЄК має на меті активізувати боротьбу з вірусом за допомогою додаткового фінансування та технічної підтримки. Кіріакідес сказала: «Літній пік ще попереду. Африканська чума свиней не знає жодних кордонів. Лише спільними і суворими заходами можна подолати вірус».

Також читайте, що в Гані загинуло 10 000 птахів через спалах пташиного грипу.

Джерело: pigprogressnet.com.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *