promo-zsm
promo-zsm

Колумбія планує подвоїти поголів’я овець і кіз та вийти на нові експортні ринки

pigcentre

Колумбія розпочинає масштабну трансформацію вівчарсько-козівничого сектору, маючи намір збільшити національне поголів’я з 2,9 до 6,6 мільйона тварин протягом 20 років. Відповідна мета закріплена у Плані продуктивного управління (POP), який презентували за участі понад 150 представників галузі, включно з виробниками, асоціаціями, експертами та урядовими інституціями.

Згідно з планом, поголів’я овець зросте з 1,8 до 4,4 мільйона, а кіз — з 1,1 до 2,3 мільйона. Перспективи експортного розвитку є амбітними: очікується десятикратне зростання обсягів експорту баранини, а також відкриття першого в історії країни експортного ринку для козлятини.

Споживання м’яса овець і кіз на душу населення має зрости майже вдвічі, що свідчить про зростаючий внутрішній попит.

План дій, який реалізовуватиме політичні орієнтири POP, включає:

  • 7 програм
  • 22 стратегічні ініціативи
  • 122 конкретні заходи

Ці заходи охоплюють нормативні, інституційні, соціальні, екологічні, виробничі та ринкові аспекти.

Особливу увагу приділено боротьбі з тінізацією сектору, адже нині до 98% забою тварин відбувається неофіційно. Також передбачено заходи для формалізації зайнятості у сільській місцевості.

«Цей план не лише зміцнює внутрішню продуктивність і споживання, а й відкриває двері до міжнародних ринків. Це — зобов’язання перед добробутом виробників і реальне перетворення сільського господарства Колумбії», — зазначила Дора Інес Рей Мартінес, генеральна директорка UPRA.

Як наголосив виробник з Ла-Гуахіри Лауреано Дуарте, план був створений не кабінетно, а на основі виїздів у громади та діалогу з фермерами. «Ми побачили, як разом із UPRA працювали на місцях у Ла-Гуахірі, Бояці й Кундінамарці, розуміючи реальність і пропонуючи дієві рішення», — підкреслив він.

POP передбачає посилення ціннісного ланцюга «вівці-кози», що сприятиме продовольчій безпеці, диверсифікації виробництва, розвитку сільських територій та екологічній сталійності.

Серед ключових напрямів:

  • Формалізація праці та бізнесу
  • Забезпечення якості, безпеки і простежуваності
  • Розвиток досліджень та технічної підтримки
  • Управління та координація галузевої структури

Завдяки спільно розробленій, орієнтованій на дані дорожній карті, Колумбія рухається до більш продуктивного, формалізованого і сталого тваринницького сектору.

Джерело

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *