promo-zsm
promo-zsm

Завдяки розробці, хворобу можна буде виявити по запаху

man person people woman

Британська біотехнологічна компанія Roboscientific з Кембріджширу розробила прилад, який фіксує «запах» хвороби на тваринницьких підприємствах, повідомляє портал Farminguk.

Принцип його дії заснований на тому, що при хворобах живі організми випускають специфічні запахи.

“Хоча віруси самі по собі не виділяють леткі органічні сполуки (ЛОС), симптоми, які проявляються у інфікованих організмів, викликають метаболічні зміни, дійсно приводять до виділення таких з’єднань”, – пояснили експерти компанії.

Саме їх вловлює і аналізує датчик. Він здатний самостійно проводити відбір проб повітря два рази на день і проводити їх дослідження.

“Летючі органічні сполуки, що містяться в повітрі, затримуються пристроєм за допомогою вуглецевої накладки. Потім пристрій аналізує зібрані ЛОС за допомогою датчиків, які визначають їх концентрацію в частинах на мільярд. Завдяки виявленої закономірності між цими різними концентраціями ЛОС визначається наявність або відсутність захворювання”, – сказано в повідомленні компанії-розробника.

При виявленні патологій фермер отримує миттєве текстове оповіщення з назвою хвороби.

Зараз проходять останні випробування по використанню датчика на птахівницьких підприємствах по вирощуванню бройлерів.

Крім того, компанія розробляє ще один прилад з даним принципом дії для визначення по запаху хворих COVID-19 в приміщеннях і літаках.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *