promo-zsm
promo-zsm

Скорочення антибіотиків в ЄС: приклад Нідерландів та Іспанії

Скорочення антибіотиків в ЄС: приклад Нідерландів та Іспанії

Погляд на ці країни демонструє, що у зменшенні використання антибіотиків вони рухаються з різною швидкістю. Проте країни в усьому світі зобов’язалися скоротити використання таких препаратів і ЄС – не є винятком.

План дій проти стійкості до протимікробних препаратів

Єдиний план дій Європейської комісії в галузі охорони здоров’я проти стійкості до протимікробних препаратів ознаменував собою великий крок на шляху до досягнення мети ЄС щодо зниження стійкості до протимікробних препаратів (AMR) у всіх державах-учасниках. Однак через 10 років після його першої публікації реальний стан справ такий, що держави мали зовсім різні траєкторії досягнення цієї мети. Саме погляд на Нідерланди та Іспанію показує важливість тісної співпраці між урядом та галуззю.

Нідерланди

Тенденція продажів ветеринарних протимікробних препаратів в Нідерландах показує явне зменшення. Національному інституту суспільної охорони здоров’я і навколишнього середовища (RIVM) і Нідерландському управління з безпеки харчових продуктів і споживчих товарів (NVWA) доручено боротися зі стійкістю до протимікробних препаратів.

Саме тому умови використання медичних препаратів в цій країні є достатньо суворими. Тільки ветеринари можуть призначати антибіотики хворій тварині і можуть робити це тільки після огляду господарства. Проте фермери можуть і самостійно застосовувати ветеринарні антибіотики, але тільки по дуже суворими правилами. Крім того, фермери, які вирощують птицю, корів та свиней повинні реєструвати використання антибіотиків на своїх господарствах. 

Ветеринар і фермер повинні створити так званий «план охорони здоров’я» для своїх ферм, який включає в себе заходи по зміцненню здоров’я і добробуту тварин, і цей план повинен переглядатися щороку. Також NVWA контролює реєстрацію антибіотиків і використання препаратів у тваринництві.

Іспанія

На відмінно від Нідерландів, в Іспанії з 2010 року відбувалося щорічне збільшення придбання антибіотиків. Під час розгляду питання про збільшення продажів протимікробних препаратів в Іспанії за період з 2010 по 2014 рік, слід враховувати, в першу чергу, відсутність конкретних заходів, спрямованих на скорочення використання антибіотиків. Іспанія почала збирати дані про продажі антибіотиків в 2010 році в рамках проекту ESVAC і на добровільній основі. В наступні роки була створена система збору даних, включаючи розробку бази даних і її перевірку. Це дозволило провести більш точне вимірювання використання ветеринарних антибіотиків і, перш за все, виявити тенденцію до зростання, яка зберігалася з 2010 року.

Лише у 2014 році Іспанія запустила всеосяжну стратегію One Health для вирішення проблеми стійкості до протимікробних препаратів: Національний план боротьби зі стійкістю до антибіотиків (PRAN). Ця стратегія заклала необхідні основи для оптимізації споживання цих препаратів в Іспанії.

Серед найбільш важливих результатів цієї ініціативи – скорочення споживання колістіна в галузі свинарства на 97%. У період з 2014 по 2019 рік загальне використання антибіотиків у тварин скоротилося на 58,8%.

Шлях до успіху

Як бачимо, Нідерланди та Іспанія мали зовсім різний розвиток ситуації у сфері скорочення використання антибіотиків в тваринництві. Але станом на сьогодні, вони прийшли до спільного фінішу – в обох країнах суттєво знизилося використання протимікробних препаратів. Цей успіх став можливим завдяки поєднанню державної політики та дій всередині самої галузі. Це показує, що для того, аби скорочення антибіотиків дійсно почалося, спочатку повинні бути розглянуті і визначені масштаби проблеми.

Також читайте: Фермери ЄС відхиляють зміни до Стратегії розвитку ферм.

Джерело: pigprogress.net.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *