promo-zsm
promo-zsm

Філіппіни борються з АЧС за допомогою вакцинації: що це значить для України?

pigcentre

Закупівля вакцин завершена. Розгортання вакцинації планується на червень або липень, але ми очікуємо на завершення виробництва у В’єтнамі, адже вони є розробниками вакцини.

Президент Філіппін Фердинанд Р. Маркос під час консультації з фермерами в Сан-Хосе.

Філіппіни вживають заходів для боротьби з АЧС за допомогою вакцинації. 

Це важливий крок для Філіппін, які борються з АЧС з 2019 року. Епізоотія призвела до значного скорочення поголів’я свиней у країні та дестабілізації ринку свинини. Вакцинація може допомогти захистити тварин та відновити свинарство.

Департамент сільського господарства – Бюро тваринництва рекомендував вакцину AVAC з В’єтнаму. Вакцина AVAC на даний час сама поширена в світі проти АЧС, яка показала свою ефективність у Вʼєтнамі, поширюється іншими країнами Азії та 10 000 доз вже передані на дослідження в Румунію – країну ЄС.

Поширення АЧС у Вʼєтнамі і Філіппінах має певну схожість з ситуацією в Україні. В Україні АЧС вперше зафіксована у 2012 році, і з того часу вона значно поширюється по всій країні. Епізоотія призводить до значних збитків для українських свинарів.

На жаль, понад рік в Україні тривають лише дискусії щодо запровадження вакцинопрофілактики АЧС. Україна – одна з перших країн підписала контракт на поставку вакцини AVAC проти АЧС. Замість швидкого реагування, питання вакцинопрофілактики АЧС обросло різними маніпулятивними заявами, а часто і просто дезінформацією. Начебто вакцин проти АЧС не існує, чи вони не зареєстровані, чи Україна запровадивши вакцинопрофілактику АЧС не зможе постачати свинину в ЄС. 

В той же час в Україні з 2023 року значно погіршилася ситуація з АЧС, і за різною інформацію, що шириться в професійній спільноті свинарів, кількість випадків нелегального продажу в Україні свиней інфікованих АЧС вимірюється знову в десятках.

Україна з АЧС не має жодної перспективи постачання свинини в ЄС. А нелегальний ринок свиней інфікованих АЧС перетворює Україну у великий стаціонарний осередок АЧС в центрі Європи.

Водночас, запровадження вакцинопрофілактики здатне викорінити АЧС в Україні і відкриває ринки ЄС та країн Азії. В країни Азії постачання української свинини можливе, навіть, після запровадження вакцинопрофілактики АЧС, так як вже є практика підписання міждержавних угод про торгівлю такою свининою. 

Запровадження вакцинопрофілактики іншими країнами лише підтверджує безпечність вакцин та відкриває можливості для нарощення поголівʼя свиней.

Вирішення проблеми з АЧС у Вʼєтнамі та Філіппінах може стати прикладом для України в той час коли світові ціни на свинину з 2022 року подвоїлися, а експорт українського зерна заблокований.

Переклад із сайту Філіппінсьокго інформаційного агенства: https://www.pna.gov.ph/

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *