promo-zsm
promo-zsm

В Україну активно завозять свинину з-за кордону

Свинина імпорт
pigcentre

“Якщо аналізувати динаміку останніх п’яти років періоду січень-лютий, то в цьому році – обсяг імпорту рекордний”. Про це повідомила ЛІГА.Бізнес з посиланням на Ukrainian Agribusiness Club. Всього, в перші два місяці року в Україну завезли 5 100 тонн свинини. Це в 2,6 рази більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, MeatNews писав, що імпорт свинини в Україну у лютому 2021 року виріс в 3.5 рази порівняно з лютим 2020 року і в 2 рази в порівнянні з січнем 2021 року. Імпорт склав 3 400 тонн.

Основними експортерами виступають світові лідери в цій галузі: Канада і країни ЄС (Данія, Польща, Голландія, Іспанія і Франція).

На частку свіжої або охолодженої імпортної свинини в Україну припадає 51% від загального обсягу, мороженої – 49%.

Причиною зростання імпорту UCAB називає високу ціну м’яса на українському ринку: сьогодні ціна на свиней в Україні вище, ніж в провідних країнах-експортерах. Також в останні місяці спостерігається динаміка зниження ціни на свинину в країнах ЄС через спалах африканської чуми в Німеччині.

Якщо в Україні виробники не знизять собівартість свиней, то в березні імпорт свинини продовжить збільшуватися. Вітчизняна свинина не в змозі конкурувати з імпортною. Це може привести до проблем в галузі, відзначають в UCAB.

UCAB імпорт свинини зріс вдвічі

Експорт української свинини зростає незначно: зростання на 33% (до 484 тонн) в перші два місяці року в порівнянні з січнем-лютим 2020 року. Експортується в основному морожена свинина – 99% від загального обсягу.

Головні покупці української свинини – ОАЕ (55%, за останні два роки найбільший експортний ринок даної продукції для України), Гонконг (17,8% від загального обсягу експорту), Ангола (11%). У лютому українські експортери відкрили для себе новий ринок – Габон, – експортовано 27,5 тонн.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *