promo-zsm
promo-zsm

Дешева європейська свинина ринула в Україну

Дешева європейська свинина ринула в Україну
pigcentre

Україна у жовтні імпортувала понад 6 тис. т, свинини що майже на чверть перевищує попередній імпортний максимум, зафіксований у серпні 2021 р. (4,9 тис. т).

Як зазначається, зниження котирувань свинини в країнах ЄС під тиском слабшої закупівельної активності на внутрішньому ринку та малоактивної торгівлі з Китаєм забезпечило європейській свинині конкурентоспроможність навіть після вичерпання імпортних квот. Так, якщо у серпні середньозважена митна вартість кілограма імпортованої свинини становила близько $2, то у вересні вона знизилася до $1,82/кг, а в жовтні — до $1,74/кг.

Митна вартість більшості товарних категорій протягом вересня-жовтня знизилася на 3-9 центів на кілограм. Переважна частина імпорту коштувала вітчизняним імпортерам 1,5-1,77 $/кг.

Істотніше знизилися ціни на дорожчі позиції. Так, наприклад, у серпні середньорозрахункова ціна кілограма охолодженої обваленої свинини становила $2,93, то вже у жовтні вона знизилася до $2,48. Кілограм мороженої обваленої свинини з $2,37 у серпні подешевшав до $1,77, а жовтнева митна вартість мороженої свинини знизилася майже на півдолара — до 1,6 $/кг.

До списку основних країн-постачальників свинини – Данії, Польщі, Нідерландів, звідки за 10 місяців завезли 85% імпорту – у жовтні додалася Бельгія (10% надходжень свинини за звітний місяць). Крім того, відновилося постачання свинини з Канади.

Джерело: agroportal.ua.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *