promo-zsm
promo-zsm

ЄС зберігає лідерство у світовій торгівлі

ЄС зберігає лідерство у світовій торгівлі

2020 рік продемонстрував помітне поліпшення позицій ЄС серед найбільших експортерів агропродовольчих товарів. Також Європейський Союз став третім за величиною імпортером після США та Китаю.

2020 рік став надзвичайно складним, але успішним для міжнародної торгівлі продуктами харчування ЄС. Загальна вартість торгівлі склала 306 млрд євро. 184 млрд євро – експорт та 122 млрд євро – імпорт. Обидва значення мають невелике зростання (на 1,4% та 0,5% відповідно), порівняно з 2019 роком.

Світова торгівля зіграла вирішальну роль у пом’якшенні економічних наслідків пандемії COVID-19 і виявилася центральним інструментом підвищення стійкості країн. Європейський Союз є найбільшим торговим блоком, а його позиції у світі підтримує широка мережа угод про вільну торгівлю.

Януш Войцеховський, уповноважений з питань сільського господарства, сказав:

Сприяння відкритій та чесній торгівлі є політичним пріоритетом Європейської Комісії. Успіх торгівлі сільськогосподарською продукцією чітко пов’язаний із Спільною сільськогосподарською політикою, яка підтримує конкурентоспроможність та інновації. До того ж, ми маємо чудову репутацію нашої продукції як безпечної, стабільної, поживної та якісної.

Європейські країни експортують широкий асортимент продукції з усіх частин ланцюжка доданої вартості. Це демонструє конкурентоспроможність агропродовольчого сектору у різних класах продуктів. З іншого боку, в імпорті Європи явно переважають основні сільськогосподарські харчові та кормові продукти, які становлять близько 75% всього імпорту.

З огляду на категорії продуктів, експорт свинини та пшениці суттєво сприяв збільшенню загального експорту товарів. Зростання імпорту с/г продуктів харчування в ЄС, в основному, зумовлено збільшенням вартості імпорту олійних культур, воску, пальмової олії, фруктів та соєвих бобів.

Китай, Швейцарія, регіони Близького Сходу та Північної Африки були основними напрямками зростання експорту у 2020 році. Вартість експорту найбільше знизилась до США, Туреччини, Сінгапуру та Японії. Що стосується імпорту, Канада значно зросла як джерело імпорту для Європи. Водночас імпорт ЄС найбільше зменшився у вартості з Великобританії, України та США.

У 2020 році Сполучене Королівство було найважливішим партнером ЄС у торгівлі агропродовольчими товарами з часткою 23% у загальному експорті агропродовольчих товарів ЄС та 13% у загальному імпорті.

Також читайте: Бразилія досягла найбільшого виробництва свинини за останні 24 роки.

Джерело: thepigsite.com.

Вітаємо 👋
Бажаєте отримувати актуальні новини?

Введіть у поле свій E-mail та отримуйте новини на пошту

Ми не надсилаємо спам!

Коментарі:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *